رمز من - ramzeman

كیوسك چك خودكار راهی نوین برای پیشگیری از انتشار كرونا

كیوسك چك خودكار راهی نوین برای پیشگیری از انتشار كرونا با كاهش تدریجی اقداماتی نظیر قرنطینه و بازگشت به زندگی روزمره، اطمینان از ورود ایمن افراد به هر مكان ضروری می باشد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، محققان موسسه فناوری هند گوآهاتی در مطالعه اخیرشان کیوسک بررسی/چک خودکار نوینی را توسعه داده اند.
فقط ۳۰ ثانیه طول می کشد تا این کیوسک چک خودکار بررسی کند که آیا افراد می توانند به محل مورد نظر وارد شوند یا خیر. دستگاه مذکور یک بررسی سریع و در عین حال دقیق و بدون تماس با افراد انجام می دهد و می تواند تعیین کند که آیا فرد تب دارد و یا سطح اکسیژن خون وی پایین است یا خیر. کیوسک مذکور دارای محفظه ضد عفونی کننده اشعه فرابنفش است که می تواند ویروس ها /باکتری های موجود در سطح چمدان، کیف، کلید، موبایل، کیف پول و غیره را از بین ببرد و در نتیجه خطر انتشار را می کاهد. برای چک شدن، فرد باید روی رد پای مشخص شده در مقابل کیوسک بایستد. بعد از آن به منظور اندازه گیری دمای بدن، کاربران باید ماسک خویش را برداشته و صورت خویش را در مقابل صفحه نمایش نگه دارند.


بعد از اندازه گیری دما، فرد باید دست خویش را روی سنسور محفظه اشعه فرابنفش تکان دهد تا درب آنرا باز کند. محفظه فرابنفش هم ضد عفونی ۳۶۰ درجه را روی کل سطح انجام می دهد. فرد باید انگشت اشاره خویش را روی سنسور SpO₂ قرار دهد تا میزان اشباع اکسیژن بدن او هم بررسی شود (اکسیژن بالای ۹۵ درصد نشانه بدن انسان سالم است).
بعد از این، فرد می تواند دست ها را با قرار دادن آنها در زیر واحد ضدعفونی کننده اتوماتیک، ضد عفونی کند. پس از ضدعفونی کردن دست، کاربر می تواند وسایل را از محفظه اشعه فرابنفش جمع آوری کند.
سیستم نرم افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی دستگاه مذکور می تواند سلامت فرد را از داده های ثبت شده کنترل کند. در صورت دمای بدن و سطح SpO۲ اندازه گیری شده غیرطبیعی، زنگ اخطار کیوسک برای کارمندان بخش بهداشت شرکت/سازمان/موسسه به صدا درمی آید.
منبع:

1399/06/21
22:23:27
5.0 / 5
1977
تگهای خبر: شركت , فناوری , كاربر , كنترل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت