رمز من - ramzeman

مأموریت فرود روی قمر تایتان یك سال به تعویق افتاد

مأموریت فرود روی قمر تایتان یك سال به تعویق افتاد ناسا مأموریت پهپادی قمر ˮتایتانˮ واقع در مدار سیاره زحل را كه یكی از مستعدترین اجرام سنگی میزبان حیات شناخته می شود به علت مشكلاتی كه بیماری همه گیر كووید-۱۹ بوجود آورده است، تا یك سال دیگر به تأخیر انداخت.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، اگر منتظر ارسال یک هواپیمای بدون سرنشین یا پهپاد توسط ناسا به قمر زحل معروف به "تایتان"(Titan) هستید، باید صبورتر باشید، چون که ناسا به علت عوامل خارجی، پرتاب مأموریت "دراگون فلای"(Dragonfly) به مفهوم "سنجاقک" را تقریباً یک سال یعنی از سال ۲۰۲۶ به ۲۰۲۷ به تأخیر انداخت.
یکی از مهمترین عوامل خارجی که در توضیح این تاخیر ذکر شده، بیماری همه گیر کووید-۱۹ است.
ناسا در ابتدا قصد داشت "دراگون فلای" را در سال ۲۰۲۵ به فضا پرتاب کند که ابتدا تا سال ۲۰۲۶ و الان تا سال ۲۰۲۷ به تعویق افتاده است.
and the first of any kind to carry its full science payload between multiple areas
این یک پروژه بلند پروازانه از جانب ناسا است که نخستین وسیله نقلیه علمی چند موتوره را بر روی یک جرم آسمانی مستقر می کند و نخستین بار است که محموله علمی خویش را به مناطق مختلف حمل می کند.
این پهپاد ۹ سال را صرف پرواز در مأموریت های نسبتاً منظم در قمر "تایتان" خواهد نمود تا هم نمونه جمع آوری کند و هم قابلیت سکونت در "تایتان" و هم توسعه شیمی "پریبیوتیک" آنرا در یک دهانه برخوردی کلیدی بررسی کند.
در نتیجه امکان دارد مدت زیادی طول بکشد تا چیزهای بیشتری در مورد "تایتان" بفهمیم. اگر همه چیز خوب پیش برود، "دراگون فلای" نور بیشتری روی این قمر مرموز می اندازد و احتمال وجود حیات فرازمینی را در آن روشن می کند.
منبع:

1399/07/07
23:53:15
5.0 / 5
1702
تگهای خبر: ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت