رمز من - ramzeman

برنامه امارات برای ارسال یك سطح نشین بومی به ماه در سال ۲۰۲۴

برنامه امارات برای ارسال یك سطح نشین بومی به ماه در سال ۲۰۲۴ امارات متحده عربی بعد از ارسال یك فضاپیما به سمت مریخ حالا ایده یك پروژه بلندپروازانه دیگر را در سر می پروراند و می خواهد با بهره بردن از مهندسان اماراتی در سال 2024 یك سطح نشین بر سطح ماه بنشاند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، "محمد بن راشد آل مکتوم" نایب رییس امارات متحده عربی ابراز تمایل کرده است که یک سطح نشین ساخت امارات را به زودی در ماه ببیند.
وی که حاکم دبی نیز هست، می گوید که یک سطح نشین به نام "رشید"(Rashid) که به نام پدر فقید وی نام گذاری شده، در سال ۲۰۲۴ به سمت ماه پرتاب خواهد شد.
سطح نشین یا فرودگر(Lander) فضاپیمایی است که بعد از رسیدن به یک سیاره یا جرم آسمانی، بر سطح آن فرود می آید. سطح نشین ها معمولاً با خود، فضانوردها یا سطح نوردهایی را به سطح اجرام آسمانی می آورند.
در صورت موفقیت، امارات چهارمین کشور بعد از آمریکا، شوروی سابق و چین خواهد بود که موفق به رسیدن به نزدیکترین همسایه زمین می شود. تابحال هند و اسرائیل تلاش نموده اند که این سفر را انجام دهند، اما موفق به انجام موفقیت آمیز آن نشده اند.
"آل مکتوم" اظهار داشت که این پروژه برای ایجاد قابلیت های فنی جدید در سراسر امارات متحده عربی و بهبود تحقیقات علمی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. وی افزود که این پروژه بطور کامل در امارات و توسط مهندسان اماراتی ساخته خواهد شد و یک فناوری کاملا بومی خواهد بود.
این ماموریت با ماموریت قبلی امارات موسوم به "امید" که الان عازم مریخ است، متفاوت می باشد، چونکه "امید" با همکاری برخی از کالج های آمریکایی توسعه یافت و در دانشگاه "کلرادو" در آمریکا ساخته شد.
"آل مکتوم" افزود که هرگونه اطلاعات کشف شده با همه مراکز تحقیقاتی در سراسر جهان به اشتراک گذاشته خواهد شد.1399/07/09
21:48:55
5.0 / 5
2107
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت