رمز من - ramzeman

نرم افزاری كه اخبار دروغین را شناسایی می كند

نرم افزاری كه اخبار دروغین را شناسایی می كند پژوهشگران ارتش آمریكا، یك نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع نموده اند كه می تواند اخبار و اطلاعات دروغین را با دقت و سرعت شناسایی كند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیفنس وان، پژوهشگران ارتش آمریکا، یک نرم افزار جدید مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع نموده اند که شاید بتواند اخبار دروغین را تشخیص دهد.
"ریموند توماس" (Raymond Thomas)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: اگر در فضای اطلاعاتی رقابت نداشته باشید، صرف نظر از اینکه چقدر عملکرد شما خوب است، با مشکلاتی رو به رو خواهید شد. ما بطور قطع این شرایط را تجربه کرده ایم و با افرادی روبرو شده ایم که برای دامن زدن به آن تلاش می کنند. اطلاعات دروغین می توانند گسترش یابند و تأثیر قابل توجهی داشته باشند.
توماس و گروهش تصمیم گرفتند نرم افزاری ابداع کنند که می تواند اطلاعات را بهتر و با سرعت بیشتری تجزیه و تحلیل کند. این نرم افزار که مبتنی بر شبکه عصبی است، می تواند حجم گسترده ای از متون را برپایه واژه ها و عبارت ها مورد بررسی قرار دهد. این نرم افزار، برای زمانی که متون زیادی باید به سرعت بررسی و خلاصه شوند، کارآمد خواهد بود. پژوهشگران برای آموزش این نرم افزار، آنرا با میلیون ها سند و مقاله در مورد موضوعات گوناگون آموزش دادند.
این نرم افزار جدید می تواند اطلاعات و اخبار دروغین را به صورت خودکار شناسایی کند و بدین ترتیب، بینش هایی را در زمان واقعی عرضه نماید.
توماس اضافه کرد: گام بعدی نرم افزار ما این است که قابلیت پیشبینی بیشتری داشته باشد تا امکان ارزیابی دقیق تر را فراهم آورد.
منبع:

1399/07/13
21:22:24
5.0 / 5
1800
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت