رمز من - ramzeman

میمون های باغ وحش صدای ترافیك را به سكوت ترجیح می دهند!

میمون های باغ وحش صدای ترافیك را به سكوت ترجیح می دهند! تحقیقات جدید روی میمون های باغ وحش نشان میدهد كه آنها سر و صدای ترافیكی را به صداهای آرامش بخش ترجیح می دهند، چونكه گفته می شود این سر و صداها مانند صدای گریه های طبیعی آنها در طبیعت است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، محققانی که در تلاش هستند تا زندگی میمون های حاضر در باغ وحش را بهتر کنند و در این راه به اطلاعات بسیار جالبی دست یافته اند. بنظر می رسد که این حیوانات سر و صدای ترافیک را به سایر صداهای آرامش بخش ترجیح می دهند.
دانشمندان میمون های یک باغ وحش در هلسینکی فنلاند را در معرض صدای باران، ترافیک، صداهای آرامش بخش و موسیقی شاد قرار دادند و میمون ها را تحت نطارت قرار دادند.
"ایلینا هیرسکیج داگلاس" محقق دانشگاه "آلتو" فنلاند اظهار داشت: ما فکر می کردیم که آنها از صداهای آرامش بخش مانند موسیقی آرام لذت خواهند برد، اما در واقع دیدیم که آنها صدای ترافیک را ترجیح می دهند.
این صداهای مختلف در یک تونل پخش می شد و میمون ها سر و صدای ترافیک را برای خوابیدن و آراستن خود و دیگر میمون ها در داخل تونل انتخاب می کردند. بااینکه این ممکنست در ابتدا حیرت انگیز به نظر برسد، اما یک توضیح طبیعی و علمی برای آن وجود دارد.
"کیرسی پینونن" هماهنگ کننده این تحقیقات در باغ وحش می گوید که ترجیح میمون ها ممکنست به این واقعیت مربوط باشد که صدای جاده شبیه به صدای فریاد و گریه های این حیوانات در طبیعت است.
وی اظهار داشت: این میمون ها در طبیعت برای برقراری ارتباط از صداهای مختلف مانند جیغ زدن، فریاد و غیره استفاده می نمایند و ممکنست میمون ها این صداها را در صداهای ترافیکی بیابند.
پژوهشگران می گویند این آزمایش می تواند با سایر محرک ها نیز تکرار شود. "داگلاس" اظهار داشت: بعنوان مثال حیوانات می توانند با نور، گرما یا تغییر دما نیز آزمایش شوند. این فناوری بسیار باز است و ما در شرف پل زدن به این حوزه هستیم.
در عین حال، "پینونن" افزود که باغ وحش های دیگر در اروپا به این تحقیق ابراز علاقه کرده اند و آزمایش های آینده ممکنست شامل افزودن نمایشگرهای بزرگ به قفس حیوانات برای آزمایش آنها باشد.
حیواناتی که برای این آزمایش خاص انتخاب شده بودند، میمون های ساکی صورت سفید متعلق به کشورهای شمالی آمریکای جنوبی بودند که هم اکنون با تخریب جنگل های انبوه در معرض تهدید قرار دارند و خوب است که بدانید این حیوانات در باغ وحش از پناهگاهی امن و راحت برخوردار می باشند.1399/08/18
20:31:33
5.0 / 5
1487
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت