رمز من - ramzeman

مصر رباتی را برای انجام آزمایش كووید-19 توسعه داد

مصر رباتی را برای انجام آزمایش كووید-19 توسعه داد رمز من مصر رباتی را برای انجام آزمایش كووید-19 توسعه داد


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ان دی تی وی، در شرایطی که مصر با موج دوم ویروس کرونا روبرو شده است، یک مخترع در حال آزمایش یک ربات کنترل از راه دور است که می تواند آزمایش کووید-۱۹ را انجام دهد، دمای بدن بیماران را اندازه گیری کرده و در صورت عدم استفاده بیماران از ماسک در بیمارستان خصوصی در شمال قاهره، به آنها هشدار دهد.
محمود الکومی، طراح این ربات می گوید: این ربات می تواند به کمتر شدن تماس کادر درمانی با بیماران مبتلا به کووید-۱۹ و پیشگیری از انتقال ویروس کمک نماید.
ربات مذکور که دارای صورت شبه انسان و سر و بازوهای رباتیک است، می تواند آزمایش خون انجام دهد، آزمایش اکوکاردیوگرام و اشعه ایکس انجام دهد و نتایج این آزمایشات را در صفحه ای که به جلوی بدنش و روی سینه آن متصل است، به بیماران نشان دهد.
الکومی اظهار داشت: من اهتمام کردم ربات انسان نما باشد تا بیماران از آن نترسند و هنگامیکه او برخی معاینات را بر روی آنها انجام می دهد، حس بدی به آنها دست ندهد. تا حالا بیماران واکنش خوبی دربرابر او نشان داده اند. آنها ربات را دیدند و نه فقط نترسیدند، بلکه اعتماد بیشتری داشتند، چونکه ربات دقیق تر از انسان است.
ربات"Cira-۰03" چانه بیمار را بالا برده و سپس به کمک بازوهایش سواب را داخل دهان بیمار برده و آزمایش کروناویروس را انجام می دهد.
"ابوبکر المیحی" (Abu Bakr El-Mihi)، رئیس یک بیمارستان خصوصی که این ربات در آنجا در حال آزمایش است، اظهار داشت که آنها از این ربات برای گرفتن دمای بدن افرادی که مشکوک به بیماری کووید-۱۹هستند، استفاده می نمایند.
منبع:

1399/09/06
16:45:02
5.0 / 5
1372
تگهای خبر: ربات , كنترل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت