رمز من - ramzeman

چه مدت تعامل با فرد آلوده به كرونا، شما را بیمار می كند؟

چه مدت تعامل با فرد آلوده به كرونا، شما را بیمار می كند؟ رمز من: خراسان رضوی بااینكه ویروس كرونا می تواند با سرعت بیشتری نسبت به ویروس آنفلوآنزا گسترش یابد، اما واقعیت این است كه فقط قرار گرفتن در یك اتاق با فرد مبتلابه كووید-19 به این معنا نیست كه شما نیز به كرونا مبتلا شده اید.


به گزارش نیوز، حتی در محیط های داخلی که احتمال گسترش ویروس کرونا وجود دارد، توانایی ویروس در انتقال از یک شخص به فرد دیگر به عوامل مختلفی ازجمله گردش هوا، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، بار ویروسی فرد آلوده، اندازه فضای داخلی و دیگر موارد بستگی دارد. باتوجه به موارد ذکرشده اخیرا پژوهشگران دانشگاه MIT (موسسه فناوری ماساچوست امریکا) با بهره گیری از مدلهای ریاضی، احتمال مبتلاشدن به کووید-۱۹ را با حضور فرد آلوده پیش بینی کردند. حتی مفیدتر اینکه پژوهشگران از تمام یافته های خود برای ایجاد وب سایتی استفاده کردند که کاربران بتوانند بطور خاص با چندین متغیر واردشده تا به آنان کمک گردد خطر در رابطه با قرار گرفتن در یک محیط اجتماعی داخلی را تعیین کنند.
بدون اغراق بازی با وب سایت ارائه شده بسیار جذاب است. به غیراز انتخاب از لیست محیط های داخلی مانند رستوران، کلیسا یا خانه، کاربران می توانند متراژ یک اتاق مشخص، ارتفاع سقف، سیستم تهویه و رطوبت را نیز مشخص کنند. باتوجه به رفتار انسان، کاربران می توانند مشخص کنند که افراد ساکت هستند و یا با صدای بلند صحبت می کنند، چند درصد از افراد در اتاق ماسک دارند، چه نوع ماسک هایی استفاده کردند و حتی تحمل خطر در افراد حاضر در اتاق به چه میزان است.
به عنوان مثال در یک اتاق ۵۰۰ فوت مربع با سقف های بلند ۱۰ فوتی که افراد به صورت ایستاده و با صدای طبیعی صحبت و ۵۰ درصد از افراد از ماسک استفاده می نمایند، این سایت اعلام نمود که دو نفر می توانند به مدت دو ساعت در اتاق حضور داشته باشند بدون اینکه خطر قابل توجهی برای مبتلاشدن به ویروس کرونا وجود داشته باشد. این مورد بر طبق این که هیچ فردی در اتاق از ماسک استفاده نکرده باشد، ۴۵ دقیقه بود.
بدیهی است که باتوجه به سرعت انتشار ویروس کرونا، افراد نباید برای حضور در اجتماعات داخلی برنامه ریزی و یا شرکت نمایند. مراکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده (CDC) اخیرا در نحوه تعریف تماس نزدیک تجدیدنظر کرده است و سفارش می کند افراد با ردیاب کنترل، آزمایش و قرنطینه شوند.
پیش ازاین، تماس نزدیک حداقل ۱۵ دقیقه در فواصل گوناگون با فاصله ۱۸ فوت (۱۸۰ سانتی متر) از شخص مبتلا به کووید-۱۹ بود. حالا، اعلام شده تماس نزدیک افراد با فرد آلوده به ویروس طی ۲۴ ساعت، حداقل ۱۵ دقیقه باشد.
فقط می توان امیدوار بود که واکسن های فایزر (Pfizer) و مدرنا (Moderna) بتوانند به ما کمک کنند تا طی چند ماه آتی از ویروس کرونا عبور نماییم. دکتر آنتونی فاوئچی، مدیر موسسه آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا و یکی از مقامات ارشد ستاد مبارزه با کرونای کاخ سفید گفته است که تا تابستان سال آینده ممکنست زندگی به حالت عادی برگردد.
منبع:

1399/09/13
19:55:23
5.0 / 5
1229
تگهای خبر: سایت , شركت , فناوری , كاربر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت