رمز من - ramzeman

آزمایش واكسن كرونا بر روی كودكان و زنان آبستن از ژانویه شروع می شود

آزمایش واكسن كرونا بر روی كودكان و زنان آبستن از ژانویه شروع می شود خراسان رضوی رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا، دکتر آنتونی فائوچی اظهار داشت: تولیدکنندگان دارو ایالات متحده قصد دارند آزمایش های بالینی واکسن کووید-۱۹ بر روی زنان آبستن و کودکان خردسال را از ماه ژانویه آغاز کنند.


به نقل از نیوز، انتظار می رود، آزمایش های بالینی ایمنی واکسن کووید-۱۹ برای زنان آبستن و کودکان خردسال در ژانویه آغاز شود. زنان آبستن تابحال در هیچ آزمایش بالینی واکسن کووید-۱۹ شرکت نکردند و این مورد به این مفهوم است که زنان آبستن تا زمانی که اطلاعات ایمنی بیشتری جمع آوری نشود، قادر به دریافت واکسن نیستند.
آرن هال از مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها (CDC) اظهار داشت: پزشکان احتمال خطر و عوارض واکسن برای زنان حاملگی که مبتلابه کووید -۱۹ هستند را یافته اند. وی درجلسه کمیته مشاوره واکسن های سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و محصولات بیولوژیکی مرتبط اظهار داشت: «نشانه های اولیه حاکی از این است که مبتلا شدن به کرونا امکان دارد خطر بیشتری برای زایمان زودرس ایجاد کند».
بر اساس اعلام آکادمی اطفال آمریکا، آزمایش کووید-۱۹ بیشتر از یک میلیون و ۴۰۰ هزار کودک از زمان مبتلا شدن به بیماری همه گیر مثبت شده است. درحالی که کودکان در بیشتر موارد با موفقیت با ویروس مقابله کردند اما آنان هم بخشی از آزمایش های جدید واکسن کووید-۱۹ خواهند بود.
دکتر مارک سویر اظهار نمود: «بیشتر کودکان به کووید-۱۹ شدید مبتلا نمی شوند، ازاین رو مجبور نیستیم آنان را در بیمارستان بستری نماییم، اما می توانند عفونت را منتقل کنند بنابراین مهم می باشد که اگر کودکان شما علایم تنفسی دارند، در خانه بمانند چونکه امکان دارد مبتلابه کووید-۱۹ باشند و شما باید مراقب باشید آنرا به دیگران منتقل نکنند.»
سویر که متخصص بیماری های عفونی کودکان در بیمارستان کودکان رادی (Rady) است، همینطور در بخش ایمنی واکسن کووید-۱۹ فعالیت دارد، توضیح داد که کودکان هم مستعد بروز علایم تنفسی مشابه بزرگسالان هستند.
دکتر سویر اظهار داشت: « والدین می توانند مانع از جمع شدن بچه ها در گروه های بزرگ شوند و درواقع باید تلاش نماییم خانواده را در گروه های بزرگ دورهم جمع نکنیم چونکه به وضوح شاهد افزایش موارد مبتلا شدن به کووید-۱۹ در سرتاسر کشور هستیم.».
درحالی که اعلام شده است، بیشتر از یک میلیون کودک به ویروس آلوده شده اند، کارشناسان فکر می کنند که این تعداد بسیار بیشتر از میزان اعلام شده است، چونکه این بیماری اغلب در کودکان خفیف و امکان دارد قابل شناسایی نباشد. بنابراین است که دکتر سویر مردم را تشویق می کند که از ماسک استفاده کنند.
وی تصریح کرد: «این ویروس مدام به ما یادآوری می کند که اگر از ماسک صورت استفاده نکنیم، همان گونه که حالا مشاهده می نماییم تعداد مبتلایان بیشتری خواهیم داشت و احیانا حداقل تا زمان دریافت واکسنی که بتواند به ما در مقابله با این بیماری همه گیر کمک نماید، استفاده از ماسک ادامه خواهد یافت».
شرکت های فایزر و بیوان تک (Pfizer BioNTech) به نخستین تولیدکننده واکسن کووید-۱۹ تبدیل شدند و آزمایش واکسن کرونا بر روی کودکان را در ماه سپتامبر آغاز کردند، اما هنوز اطلاعاتی در مورد تاثیرات واکسن در کودکان و نوجوانان زیر ۱۶ سال وجود ندارد. البته سایر شرکتهای تولیدکننده واکسن مانند مدرنا (Moderna) هم آزمایش واکسن خود بر روی کودکان و نوجوانان را برنامه ریزی می کنند.
منبع:

1399/09/25
12:30:29
5.0 / 5
1290
تگهای خبر: اطلاعات , تولید , شركت , كنترل
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت