رمز من - ramzeman

بهره گیری دروازه ماه ناسا از بازوی رباتیك آژانس فضایی كانادا

بهره گیری دروازه ماه ناسا از بازوی رباتیك آژانس فضایی كانادا به گزارش رمز من ناسا اعلام نمود ایستگاه مداری کره ماه معروف به ˮدروازه ماهˮ از قطعات رباتیک ساخت کانادا استفاده خواهدنمود که با بازوی رباتیک پیشرفته کانادایی به نام ˮCanadarm3ˮ شروع می شود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ناسا امروز اعلام نمود که ایستگاه فضایی آینده ناسا موسوم به "دروازه ماه" یا "دروازه قمری"(Lunar Gateway) در مدار ماه که بعنوان قسمتی از برنامه بازگشت به ماه ناسا موسوم به "آرتمیس"(Artemis) به دور ماه خواهد چرخید​​، با قطعات و ابزار رباتیک ساخته "آژانس فضایی کانادا"(CSA) مجهز می شود.
ناسا در این همکاری برای تحقق برنامه "آرتمیس" که نخستین برنامه مهم ناسا برای بازگرداندن فضانوردان خود به کره ماه بعد از بیش از نیم قرن است، می خواهد از آژانس فضایی کانادا(CSA) کمک بگیرد و این آژانس فضایی در نخستین گام، مبادرت به ساخت و توسعه نسل جدید از بازوهای رباتیک به نام "Canadarm3" خواهدنمود که بتواند به خیلی از قسمت های بیرونی "دروازه ماه" برسد و برای فضانوردان راهی آسان برای انجام تعمیرات فراهم آورد.
علاوه بر این، ناسا می گوید آژانس فضایی کانادا رابط های رباتیک را برای ماژول های "دروازه ماه" خواهد ساخت که به نصب دو ابزار علمی اول این ایستگاه کمک می نماید.
آژانس فضایی کانادا می خواهد بازوی رباتیک "Candarm3" را بوسیله یک پرواز فضایی تدارکاتی تجاری در سال 2026 به "دروازه ماه" تحویل دهد. این محموله به احتمال زیاد توسط شرکت فضایی "اسپیس ایکس"(SpaceX) صورت خواهد گرفت، برای اینکه ناسا در ماه مارس اعلام نمود که حمل و نقل محموله ها و تجهیزات مهم خودرا به این شرکت می سپارد.
"کتی لودرز" مدیر ناسا در امور اکتشاف و عملیات انسانی اظهار داشت: "دروازه ماه" حضور پرقدرت، پایدار و سرانجام دائمی انسان را در سطح ماه امکان پذیر می سازد، جایی که ما می توانیم خیلی از مهارت ها، عملیات و فناوری های اصلی برای ماموریت های آینده انسان در مریخ را تمرین نماییم.
منبع:

1399/09/28
15:43:36
5.0 / 5
1099
تگهای خبر: ربات , شركت , فضانورد , فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت