رمز من - ramzeman

كمك پیوست های مصنوعی به سلول های ایمنی برای نابودی تومورها

كمك پیوست های مصنوعی به سلول های ایمنی برای نابودی تومورها دانشمندان دانشگاه ˮپنسیلوانیاˮ موفق به مهندسی سلول هایی شده اند که به از بین بردن تومورهای سرطانی کمک می کنند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از مدگجت، باآنکه سلول های ایمنی توانایی از بین بردن سلول های سرطانی را دارند، اما اغلب با عنایت به توانایی فرار از تشخیص سرطان، خنثی می شوند. حالا محققان دانشگاه ایالتی "پنسیلوانیا" سلول های طبیعی کشنده ای را مهندسی کرده اند که توانایی بسیار بهتری در یافتن و از بین بردن سلول های سرطانی دارند.
"یونگ وانگ" استاد مهندسی پزشکی و یکی از توسعه دهندگان این رویکرد جدید اظهار داشت: ما یک روش جدید را برای مهندسی سلول های کشنده طبیعی کشف کرده ایم. این روش به صورت قابل توجهی سبب بهبود و از بین بردن سلول های سرطانی هدف می شود.
"وانگ" و همکارانش افزودنی ها یا پیوست های مولکولی را برای گلبول های سفید خون به نام "مقلدهای آنتی بادی چند ظرفیتی"(PAMs) ایجاد کردند. این پیوست ها از دی ان ای ساخته شده اند تا داربستی تولید کنند که چندین شاخه دارد. هر یک از این شاخه ها یک مولکول در انتهای خود دارند که به یک نشانگر خاص در تومور علاقه مند می شوند.
تابحال رویکردهای مشابهی امتحان شده است، اما روش جدید توسعه یافته در این مطالعه با داشتن چندین شاخه، منجر به میل بسیار بیشتر سلول های ایمنی اصلاح شده به اهداف خود شده است. ضمن اینکه به نظر می آید این گلبول های سفید مهندسی شده برای سلول های سرطانی کشنده تر هم هستند.
علاوه بر این، این روش جدید در مقایسه با رویکردهای معمولی مهندسی ژنتیک برای درمان های مبتنی بر سلول، چندان گران نیست. با این وجود با تکنیک های موجود سازگار است و زمان آماده سازی آن تنها چند ساعت طول می کشد.
"وانگ" اضافه کرد: افزایش کارایی سلول های ایمنی مهندسی شده با PAM، دوزهای سلول های مورد نیاز برای ایمنی درمانی را می کاهد و در نتیجه سبب کاهش بیشتر زمان و هزینه ساخت می شود.
محققان می گویند: ما هم اکنون یک روش مصنوعی برای عملکرد سطح سلول های کشنده طبیعی(NK) با "مقلدهای آنتی بادی چند ظرفیتی"(PAM) هستیم. داده ها نشان داده است که PAM در تأمین انرژی NKها برای اتصال به سلول های سرطانی برتری دارد و سلول های مهندسی شده توانایی کشتن موثرتر سلول های سرطانی را به نمایش می گذارند. بنابراین، این کار با موفقیت یک بستر را برای ارتقای فعل و انفعالات میان سلول های ایمنی و سرطانی نشان داده است.
این مطالعه در مجله Angewandte Chemie انتشار یافته است.
منبع:

1399/10/01
18:36:41
5.0 / 5
1099
تگهای خبر: انرژی , تولید , دانشمند , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت