رمز من - ramzeman

مصرف زیاد گوشت های غیردریایی، احتمال مبتلاشدن به آسم را در كودكان می افزاید

مصرف زیاد گوشت های غیردریایی، احتمال مبتلاشدن به آسم را در كودكان می افزاید رمز من: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که مصرف زیاد گوشت های غیردریایی می تواند امکان مبتلاشدن به آسم را در کودکان افزایش دهد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فودنویگیتر، پژوهشگران "بیمارستان ماونت ساینای"(Mount Sinai Hospital) آمریکا در بررسی جدیدی دریافتند که مواد موجود در گوشت های پخته شده با افزایش میزان خس خس سینه در کودکان مرتبط می باشد. پژوهش آنها، ترکیباتی موسوم به "محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته"(AGEs) را بعنوان عوامل خطرناک رژیم غذایی ابتدایی نشان میدهد که نتایج بالینی و بهداشتی گسترده ای در پیش گیری از بیماری التهابی مجاری تنفسی به همراه دارند.
شیوع آسم طی چند دهه گذشته در بین کودکان آمریکایی افزایش داشته است. پژوهشگران دریافتند که عادات غذایی اوایل زندگی ممکنست با خس خس سینه و احتمال بروز آسم در آینده مرتبط باشند.
پژوهشگران، پروژه خودرا بر طبق پژوهشی انجام دادند که طی آن، ۴۳۸۸ کودک بین دو تا ۱۷ سال بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ طی برنامه ای مربوط به "سازمان پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا" مورد بررسی قرار گرفته بودند. این پژوهش، برای ارزیابی وضع تغذیه و سلامت بزرگسالان و کودکان آمریکا بواسطه مصاحبه و معاینه فیزیکی طراحی شده بود.
پژوهشگران دریافتند که مصرف بالای محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته، به صورت قابل توجهی با افزایش خس خس سینه همراه است؛ به ویژه، خس خسی که خواب و ورزش را مختل می کند و به تجویز دارو نیاز دارد. نتایج این پژوهش نشان میدهد که مصرف بالای گوشت های غیردریایی، با افزایش میزان خس خس سینه ارتباط دارد و به تجویز دارو نیاز دارد.
"جینگ جنی وانگ"(Jing Gennie Wang)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: ما دریافتیم که مصرف بیشتر محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته که عموما ناشی از مصرف گوشت های غیردریایی است، صرف نظر از کیفیت رژیم غذایی یا تشخیص آسم می تواند با افزایش خس خس سینه کودکان در ارتباط باشد.
"سونالی بوز"(Sonali Bose)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: پژوهش برای شناسایی عوامل غذایی که بر نشانه های تنفسی در کودکان تاثیر می گذارند، موضوع مهمی است برای اینکه این خطرات به صورت بالقوه قابل اصلاح هستند و می توانند به ارائه سفارش های بهداشتی کمک کنند. یافته های ما می توانند به پژوهش های آینده کمک کنند تا به بررسی این مساله بپردازند که آیا این عناصر خاص، در بروز بیماریهای مربوط به راه های هوایی کودکان مانند آسم نقش دارند یا خیر.
این پژوهش، در مجله "Thorax" به چاپ رسید.
منبع:

1399/10/03
22:22:23
5.0 / 5
1209
تگهای خبر: كنترل , كیفیت , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت