رمز من - ramzeman

تیم علمی بایدن چه كسانی هستند؟

تیم علمی بایدن چه كسانی هستند؟ رمز من تیم علمی بایدن چه کسانی هستند؟


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، "بایدن" بلافاصله گروه ویژه ای از متخصصان حوزه بهداشت عمومی را که به وی در کاهش همه گیری ویروس کرونا مشاوره می دهند معرفی نمود و همینطور منصب جدیدی در شورای امنیت ملی کاخ سفید ایجاد کرد که به تغییرات جوی اختصاص دارد. دانشمندان از اقدامات سریع بایدن در انتخاب مشاورانی با پیشینه قوی در زمینه ی تحقیقات و سیاست های شواهد محور استقبال کردند.
دونالد ترامپ افراد نامناسبی در زمینه تغییرات جوی برای سمت های بالا در سازمان های علمی مهم ایالات متحده منصوب کرده بود.
بسیاری از نامزدهایی که بایدن نام برده است باید توسط سنای آمریکا تأیید شوند و این روند که بعد از سوگند بایدن در ۲۰ ژانویه شروع می شود، بحث برانگیز خواهد بود. در این میان، نشریه نیچر بعضی از مهم ترین گزینه های انتخابی رئیس جمهور منتخب آمریکا در زمینه ی علوم را بررسی می کند.کلوین دروگمیر(راست)، اریک لندر(چپ)
مشاور علمی رئیس جمهور
دفتر سیاست علم و فناوری ایالات متحده(OSTP) به کاخ سفید در زمینه علوم و فناوری کمک می نماید و ابتکارات علمی را در سازمان های دولتی آمریکا هماهنگ می کند. رهبر آن بعنوان مشاور علمی رئیس جمهور فعالیت می کند. بایدن این مقام را برای نخستین بار به یک عضو کابینه ارتقا داده است.
اریک لندر(Eric Lander) که به جای کلوین دروگمیر(Kelvin Droegemeier) توسط بایدن برای این مقام در نظر گرفته شده است یک متخصص ژنتیک است. وی در زمان ریاست جمهوری اوباما رئیس شورای مشاوران رئیس جمهور در بخش علم و فناوری بود. وی به تازگی بعنوان رئیس و مدیر موسسه ی فناوری ماساچوست و دانشگاه هاروارد فعالیت می کند. وی همینطور نقشی اساسی در پروژه ی ژنوم انسانی ایفا کرده است و همینطور شخصیتی اثرگذار و گاها بحث برانگیز در ایالات متحده بوده است. برای مثال او برای نوشتن مقاله ای در مورد تاریخ ویرایش ژن که در آن نقش دو زن پیشگام را کمرنگ نشان می داد مورد انتقاد قرار گرفت.
منصف السلاوی(راست)، دیوید کسلر(چپ)
رئیس بخش واکسن
​​ موسسه ی Operation Warp Speed تلاش مداوم دولت ایالات متحده برای تأمین بودجه، تولید و توزیع واکسن ها و روش های درمانی کووید-۱۹ است. این پروژه تلاش ها و سرمایه گذاری ها را در سازمان های بهداشتی، علمی و دفاعی و همینطور شرکتهای دارویی که روی کووید-۱۹ کار می کنند پیگیری می کند.
دیوید کسلر(David Kessler) که به جای منصف السلاوی(Moncef Slaoui) برای این مقام انتخاب شده است یک متخصص اطفال و وکیل است که از نوامبر ۱۹۹۰ تا فوریه ۱۹۹۷ در زمان ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون، اداره سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) را بر عهده داشت. او همینطور بعنوان رئیس دانشکده پزشکی ییل(Yale) ​​و معاون امور پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو خدمت کرده است. کسلر بعنوان رئیس سازمان غذا و دارو به تصویب داروهای ایدز کمک کرد و همینطور به اصلاح قوانین در ارتباط با اطلاعات روی بسته مواد غذایی و بیشتر شدن این اطلاعات کمک کرد. او همینطور پیشگام در تلاش ها برای کنترل موارد در ارتباط با سیگار بود.
اندرو ویلر(راست)، مایکل ریگان(چپ)
رییس سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا
سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) با ارزیابی و تنظیم خطرات ناشی از مواد شیمیایی و آلاینده ها، از بهداشت عمومی و محیط زیست محافظت می کند و نقش مهمی در کاهش تغییرات جوی دارد که این کار را با تدوین قوانینی که انتشار گازهای گلخانه ای را محدود می کند انجام می دهد.
مایکل ریگان(Michael Regan) که به جای اندرو ویلر(Andrew Wheeler) برای این منصب انتخاب شده است بیشتر از ۹ سال در پروژه ی کیفیت هوای سازمان حفاظت از محیط زیست زیر نظر رئیس جمهور سابق بیل کلینتون و جورج دبلیو بوش مشغول به کار بود و سپس هشت سال دیگر را موسسه ی غیرانتفاعی تأمین بودجه دفاع از محیط زیست گذارند. او طی چهار سال گذشته مدیریت اداره کیفیت محیط زیست کارولینای شمالی را برعهده داشته است. در کارولینای شمالی او ضمن افزایش مقررات فعالیتهای شیمیایی و پاکسازی مکان های آلوده به خاکستر ذغال زنگ نخستین هیئت مشاوره محیط زیستی را هم ایجاد کرد.
دان برویلت(راست)، جنیفر گرانهلم(چپ)
وزیر انرژی
وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) متعهد به حفظ برنامه سلاح های هسته ای این کشور و مدیریت شبکه ای از ۱۷ آزمایشگاه ملی است که تحقیق در مورد مواد پیشرفته، انرژی های تجدیدپذیر و غیره را انجام می دهند. هنگامی که بایدن در تلاش است تا برنامه بهبود تغییرات جوی خویش را پیش ببرد این سازمان نقش مهمی ایفا خواهد نمود.
جنیفر گرانهلم(Jennifer Granholm) که جایگزین دن برویلت(Dan Brouillette) خواهد بود قبل از آن که دو دوره فرماندار ایالتی شود، دادستان کل در میشیگان بود. وی همینطور هنگامی که کلینتون برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ نامزد شد، بعنوان مشاور انرژی هیلاری کلینتون خدمت کرد. او حالا استادیار حقوق در دانشگاه کالیفرنیا است. او از تولید پیشرفته بعنوان راهی برای کارآیی بیشتر شرکت ها حمایت می کند. در سال ۲۰۰۹، وی با دولت باراک اوباما، رئیس جمهور اسبق، در برنامه ای همکاری کرد که صنعت خودروی این کشور را به سمت سرمایه گذاری روی خودرو های مناسب برای محیط زیست سوق داد.
رابرت رد فیلد(راست)، راشل والنسکی(چپ)
رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها CDC
مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده(CDC) وظیفه دارد از سلامت و ایمنی عمومی، بخصوص از راه نظارت بر بیماری و تجزیه و تحلیل داده ها، محافظت کند. این سازمان نقشی اساسی در پاسخ به همه گیری ها در طول تاریخ داشته است.
رابرت رد فیلد(Robert Redfield) جای خویش را به راشل والنسکی(Rochelle Walensky)خواهد داد. والنسکی، محقق ویروس HIV و متخصص داروهای ضد ویروس در دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون، ماساچوست است. او که برای مدت تقریباً ۲۰ سال در این عرصه خدمت کرده حالا رئیس بخش بیماری های عفونی در بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون است. وی در طول همه گیری درمورد نیاز برای گرفتن تصمیمات علمی صحبت کرده است و با ایمنی جمعی ناشی از مبتلا شدن تعداد زیادی از مردم مخالفت کرده است.
الکس ایزار(راست)، خاویر بکرا(چپ)
وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا(HHS)
وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده(HHS) بر خیلی از برنامه هایی که به بهداشت عمومی، تحقیقات زیست پزشکی و خدمات اجتماعی مربوط می شود نظارت می کند. مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها، سازمان غذا و دارو و موسسه ملی بهداشت که سه سازمان مهم هستند تحت نظر این وزارتخانه قرار دارند.
خاویر بکرا(Xavier Becerra) جایگزین الکس ایزار(Alex Azar) خواهد شد. او بیشتر از یک دهه نماینده کالیفرنیا در مجلس نمایندگان ایالات متحده بود. در سال ۲۰۱۷، فرماندار جری براون(Jerry Brown) او را بعنوان دادستان کل ایالت انتخاب کرد تا جایگزین کمالا هریس(Kamala Harris) شود که توسط سنای آمریکا انتخاب شده بود(هریس حالا معاون رئیس جمهور منتخب است). بعنوان دادستان کل کالیفرنیا، بکرا بیشتر از ۱۰۰ پرونده قضایی ضد دولت ترامپ تشکیل داده است که خیلی از آنها شامل مقررات زیست محیطی است. در ماه نوامبر، وی در دفاع از قانون مراقبت و درمان ارزان که پوشش بیمه درمانی و پشتیبانی از بیماران را در ایالات متحده گسترش می داد، در دادگاه عالی صحبت کرد.رئیس موسسات ملی بهداشت(NIH)
این موسسات تحقیقاتی زیست پزشکی بر بیماری ها تمرکز دارد. این موسسه که بودجه سالانه ۴۰ میلیون دلاری دارد در ماه های اخیر تحقیقات روی ویروس کرونا، درمان و تولید واکسن را در اولویت کار خود قرار داده است.
فرانسیس کولینز(Francis Collins)که برای این منصب نامزد شده توسط باراک اوباما در سال ۲۰۰۹ برای این شغل انتخاب گردید. در سال ۲۰۱۷ دونالد ترامپ، از او خواست که در آن شغل باقی بماند و بایدن هم این انتصاب را تمدید کرده است. کالینز از ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۸ رهبری مؤسسه ملی تحقیقات ژنوم انسان را برعهده داشت. کالینز بیشتر به علت هدایت پروژه ژنوم انسانی شناخته شده است. وی که بعنوان یک پزشک درس خوانده بود، تحقیقات اولیه خویش را بر روی ژن بیماری ها متمرکز کرد و ژن فیبروز کیستیک را کشف کرد. کالینز در ماه مه سال ۲۰۲۰ به کارگروه ویروس کرونا در کاخ سفید ملحق شد.نماینده ی تام الاختیار رئیس جمهور در حوزه ی تغییرات اقلیمی
جینا مک کارتی(Gina McCarthy) که برای این کار انتخاب شده است از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده را در زمان رئیس جمهوری باراک اوباما هدایت می کرد. او حالا شورای دفاع از منابع طبیعی، یک گروه حامی محیط زیست مستقر در شهر نیویورک را رهبری می کند. مک کارتی مقررات مختلف جوی را که شامل برنامه ی دولت باراک اوباما برای کاهش گازهای گلخانه ای بود پیش می برد با این وجود این طرح توسط دادگاه به مشکل خورد و بعد از آن توسط دولت ترامپ تضعیف شد.نماینده ی تغییرات اقلیمی
این نماینده که در شورای امنیت ملی کار می کند، مذاکرات و اقدامات بین المللی آب و هوا را هماهنگ می کند. هنگامی که بایدن تلاش می کند تا در برنامه بلند پروازانه تغیرات اقلیمی خود پیشرفت کند، نقش این نماینده بسیار مهم خواهد بود.
جان کری(John Kerry) برای این کار انتخاب شده است. او که ۱۸ سال نماینده ی ایالت ماساچوست در سنای آمریکا بود، در سال ۲۰۱۳ بعنوان وزیر خارجه باراک اوباما انتخاب گردید و تا سال ۲۰۱۷ در این مقام ماند. کری شخصاً در مذاکره درباره توافقنامه اقلیمی پاریس ۲۰۱۵ شرکت داشت. اما میراث آینده او امکان دارد به این بستگی داشته باشد که آیا او می تواند ایالات متحده را باردیگر به توافق برگرداند و جهان را قانع کند که تغییرات اقلیمی موضوعی جدی است یا خیر.

منبع:

1399/11/02
23:41:06
0.0 / 5
1382
تگهای خبر: اطلاعات , امنیت , انرژی , تولید
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت