رمز من - ramzeman

پژوهشگران برای ربات ها مغز طراحی می كنند!

پژوهشگران برای ربات ها مغز طراحی می كنند! پژوهشگران در حال ساخت مغزی سفارشی برای ربات ها هستند تا آنها را سریع تر، قوی تر و نسبت به محیط اطراف آگاه تر کنند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، گروهی از موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و هاروارد ادعا می کنند تراشه های کامپیوتری خاص آنها به ربات ها کمک می نماید تا توانایی فیزیکی بالای خودرا با در نظر گرفتن طرح دقیق فیزیک ماشین آلات دریابند؛ همان کاری که مغز انسان انجام می دهد.
سابرینا نیومن(Sabrina Neuman)، محقق ارشد آزمایشگاه علوم کامپیوتری و هوش مصنوعی موسسه فناوری ماساچوست می گوید: "موتورها سریع و قدرتمند هستند" این چیزی است که در ذهن یک ربات می گذرد.
با در نظر گرفتن تنظیمات سخت افزاری ربات ها مثل طرح فیزیکی و توانایی تشخیص آنها، این تراشه ها به ربات های انسان نما کمک می کنند تا تعاملی طبیعی تر با انسان ها داشته باشند و کارهایی که قبل از این ممکن نبود را انجام دهند.
دکتر نیومن می گوید: این ربات ها می توانند در بیمارستان ها بعنوان کادر درمان نیز برای بیماری هایی که بسیار واگیردار هستند مورد استفاده قرار گیرند.
برایان پلانچر(Brian Plancher) از دانشگاه هاروارد و از نویسندگان مقاله می گوید: به جهت اینکه ربات ها در چنین زمینه هایی مورد استفاده قرار گیرند و در محیط های پویای اطراف انسان ها فعالیت کنند باید بتوانند خیلی سریع فکر کنند و واکنش نشان بدهند. الگوریتم های کنونی نمی توانند بر روی سخت افزار واحدهای پردازش مرکزی(CPU) موجود اجرا شوند.
ایده این تراشه های به خصوص که برای یک سخت افزار خاص طراحی شده اند جدید نیست، آیفون هم اکنون از آنها استفاده می نماید اما هم اکنون ربات های مدرن به تراشه های استاندارد سخت افزاری برای عملکرد نیاز دارند.
این رویکرد جدید که محاسبات روبومورفیک(robomorphic) نامیده می شود، به دکتر نیومن و تیمش اجازه داد تراشه ای طراحی نمایند که عملکرد آن هشت برابر سریع تر از پردازنده مرکزی معمولی باشد به رغم آن که ریزپردازنده کندتری دارد.
دکتر نیومن می گوید: نتایج من را هیجان زده کرده است. حتی اگر تراشه ما سرعت ریزپردازنده کمتری داشته باشد ما این مساله را با کارایی بالاتر آن جبران کرده ایم.
رابین دیتس(Robin Deits) مهندس شرکت بوستون داینامیکس(Boston Dynamics)می گوید: این نتایج فوق العاده است برای اینکه نشان میدهد چگونه از طراحی خاص مدار می توان برای سرعت بخشیدن به مولفه اصلی کنترل ربات بهره برد.
عملکرد نرم افزار ربات بسیار اهمیت دارد برای اینکه دنیای واقعی هیچ گاه منتظر نمی ماند تا ربات فکر کردنش را تمام کند.1399/11/05
14:22:27
0.0 / 5
1238
تگهای خبر: ربات , شركت , فناوری , كامپیوتر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت