رمز من - ramzeman

بررسی ماهواره ها در مدار با سیستمی نوین

بررسی ماهواره ها در مدار با سیستمی نوین به گزارش رمز من بخش ایتالیایی شرکت هوافضای فرانسوی-ایتالیایی ˮتالس آلنیا اسپیسˮ(Thales Alenia Space) در شهر لاکوئیلا یک سیستم جدید را در خلال همه گیری ویروس کرونا آزمایش و معرفی کرده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از اینوویشن اوریجینز، سیستم مذکور این امکان را به کاربران می دهد تا از راه دور سخت افزاری را که در دست ساخت است بررسی نمایند. این سیستم بررسی نیمه خودکار " آروین"(Arvin) نام دارد که مخفف عبارت "بررسی دیداری حقیقت افزوده"(Augmented Reality Visual Inspector) است.
آروین شامل یک بازوی رباتیک و یک دستگاهی است که می تواند تصاویر را به صورت خودکار بزرگ کند و قابلیت زوم کردن آنها همانند استریومیکروسکوپ را دارد. علاوه بر این آروین خصوصیت های بیشتری هم دارد بعنوان مثال می تواند بردهای مدار را اسکن کند و اجزای جداگانه و هر بخش یک ساختار(بدون در نظر گرفتن اندازه و ضخامت) بررسی کند.
آروین به کاربران این امکان را می دهد تا بدون احتیاج به پوشیدن لباس های فضایی خاص وارد اتاق های تمیز شوند و در کنار اپراتورها بنشینند. پوشیدن این نوع لباس برای هر کسی که به این محیط کنترل شده وارد می شود برای اطمینان از عدم ایجاد آلودگی در روند تولید، الزامی است.
حال بررسی اتاق تمیز و نشستن در کنار اپراتور با کمک این سیستم در فاصله بیشتر از هزار کیلومتر امکان پذیر می باشد.
اتاق تمیز اصولاً به محیطی گفته می شود که جهت تولید یا تحقیقات علمی و صنعتی در آن فعالیتهایی صورت می گیرد و در این محیط مقدار آلاینده های زیست محیطی بسیار پایین تر از حد معمول فضای یک محیط بسته می باشد. به صورت دقیق تر اتاق تمیز محیطی با آلایش کنترل شده ذرات معلق در فضاست که در هر متر مکعب آن تعداد معینی ذره موجود است.
"ارنستو ایپولیتی"(Ernesto Ippoliti) از تالس آلنیا اسپیس از نحوه کار سیستم راضی است. بعنوان مثال آزمایش های موفقیت آمیزی در خلال چندین مرحله از توسعه ماهواره "سنتینل ۱"(که بخشی از برنامه فضایی آژانس فضایی اروپا است) انجام شده است. بررسی اتاق تمیز از راه دور علاوه بر آنکه کاری مفید و موثر است سبب صرفه جویی در وقت و هزینه هم می شود.
تالس آلنیا اسپیس سرمایه گذاری مشترکی بین شرکت فرانسوی "تالس"(Thales) و شرکت ایتالیایی "لئوناردو"(Leonardo) است. تالس آلنیا اسپیس بیشتر از ۴۰ سال است که در ایتالیا مشغول به کار است تا سیستم ها و تجهیزات بخصوص سیستم های ارتباطات از راه دور فضایی را بسازد. این شرکت بزرگترین تولید کننده ماهواره در اروپا است. به قول شرکت سازنده آروین درلاکوئیلا( یکی از پیشرفته ترین تاسیسات تولید الکترونیک در اروپا) توسعه یافته است. در واقع لاکوئیلا قطب ایتالیا برای تحقیقات فضایی است.
"آزمایشگاه ملی دل گران ساسو"(Laboratori Nazionali del Gran Sasso) هم نزدیک لاکوئیلا است که در سال ۲۰۰۹ در اثر زلزله به شدت صدمه دید. این بزرگترین مرکز تحقیقاتی زیرزمینی در جهان است و آزمایشگاه هایش در رشته کوه "گرن ساسو" در آپنینی قرار دارد.
منبع:

1399/11/12
14:17:42
0.0 / 5
1020
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت