رمز من - ramzeman
ایلان ماسك:

سرعت سرویس اینترنت استارلینك 2 برابر می شود

سرعت سرویس اینترنت استارلینك 2 برابر می شود رمز من: ایلان ماسک(Elon Musk) مدیرعامل اسپیس ایکس(SpaceX) می گوید که با توجه به این که صدها ماهواره ی جدید به مدار ارسال می شود، سرعت سرویس اینترنت استارلینک(Starlink) در سال 2021 دو برابر خواهد شد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، هم اکنون بیش از هزار ماهواره ی استارلینک در مدار زمین وجود دارد که پوشش پهنای باند برای نخستین مشترکین در آمریکای شمالی و انگلستان به وجود می آورد و قصد دارند طی چند سال آینده این مجموعه را به ۴۰ هزار ماهواره برساند.
تعداد ماهواره های ارسالی استارلینک درحال افزایش است برای اینکه اسپیس ایکس قابلیت استفاده ی مجدد سریع موشک فالکون ۹ را بهبود بخشیده است.
تا حالا چهار پرتاب در سال ۲۰۲۱ انجام شده در صورتیکه ۱۴ پرتاب موفقیت آمیز نیز در سال ۲۰۲۰ انجام شده بود و با سرعت فعلی ۳۰ پرتاب دیگر نیز تا آخر سال به مدار ارسال خواهد شد. هر پرتاب ۶۰ ماهواره ی استارلینک به شبکه اضافه می کند که موجب بهبود سرعت داده ها و کاهش تاخیر می شود.
ماسک در روز دوشنبه در توییتی اظهار داشت: سرعت این شبکه دو برابر خواهد شد و به ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه می رسد و تاخیر به حدود ۲۰ میلی ثانیه در اواخر سال جاری کاهش خواهد یافت.
وی در توییت دیگری اهداف شرکتش را برای بهبود پوشش جهانی اینترنت توضیح داد و گفت هرکسی که کیت استارلینک را داشته باشد تا پیش از سال ۲۰۲۲ به اینترنت دسترسی خواهد داشت.
وی در پاسخ به سوالی در مورد پوشش جهانی استارلینک اظهار داشت: تمام زمین تا آخر سال پوشش داده خواهد شد. نکته مهم این است که شبکه ی سلولی اینترنت برای مناطق متراکم شهری مناسب می باشد در صورتیکه ماهواره ها برای مناطقی با تراکم متوسط و یا کم عالی هستند.
کیت استارلینک ۴۳۹ پوند قیمت دارد و شامل یک گیرنده ی ماهواره ای، یک دستگاه وای فای، منبع تغذیه و سه پایه است و هزینه اشتراک ماهانه کاربران در انگلستان ۸۹ دلار است.
این سرویس با انتقاد برخی ستاره شناسان رو به رو شده است. آنها ادعا می کنند تعداد زیاد ماهواره ها موجب مختل شدن رصد رادیویی و بصری آسمان شب می شود.
در گزارشی از Satellite Constellations ۱ (Satcon۱) در اوت سال قبل اعلام گردید که شبکه ی ماهواره ای استارلینک می تواند بر روی ستاره شناسی و فرآیندهای علمی تاثیر زیادی بگذارد.
اسپیس ایکس از آن زمان در حال مذاکره با رصدخانه ها و سازمان های ستاره شناسی است تا راهی برای به حداقل رساندن تاثیر استارلینک پیدا کند.
همچون ی این راه ها سیاه کردن قسمت پایینی ماهواره ها و زاویه دار ساختن آن هاست تا نتوانند نور خورشید را به سمت زمین منعکس کنند. اسپیس ایکس در وبسایتش می گوید چنین اقداماتی می تواند ماهواره ها را بعد از گذشت یک هفته از پرتاب ناپدید کند طوری که با چشم غیرمسلح قابل دیدن نباشند.
منبع:

1399/12/05
14:06:36
0.0 / 5
1041
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت