رمز من - ramzeman

حركت كرم ها در وضعیت ریزگرانش

حركت كرم ها در وضعیت ریزگرانش فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی بتازگی داخل آزمایشگاه مداری در حال مطالعه بر روی کرم ها برای درک بهتر از ضعیف شدن عضلات در فضا هستند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، مدتی پیش فضاپیمای "سیگنوس" شرکت نورثروپ گرامن همراه با تجهیزات علمی که کرم ها نیز جزو آنها بودند به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد. کرم های کوچک می توانند به دانمشندان کمک کنند تا علت ضعیف شدن عضلات را که فضانوردان در وضعیت ریزگرانش تجربه میکنند را دریابند.
هنگامی که افراد مدت زمان طولانی را در فضا می گذرانند عضلات آنها به سبب شرایط آنجا ضعیف می شوند. همین مورد برای یک ارگانیسم کوچک هم صادق است و به ناسا کمک می نماید تا بتواند درک بهتری از بیولوژیک بدن انسان نیز به دست آورد.
مطالعه بر روی کرم ها می تواند یک گام نوین در جهت درمان این مشکل در فضانوردانی که در آینده به فضا سفر خواهند کرد، باشد.
دانشمندان در تازه ترین مطالعه خود موسوم به Micro-۱۶، تغییراتی در نحوه حرکت این کرم ها در ریزگرانش، بررسی می کنند و از پروتئین های عضلانی استفاده می نمایند تا ببینید آیا این کار منجر به تغییر در قدرت عضلات می شوند یا خیر.
کرم "سی الگانس" با جزئیات کامل مورد مطالعه قرار می گیرد و یک گزینه خوب برای تحقیق در زمینه پیچیدگی های زیست شناسی شمرده می شود. شاید برایتان سوال پیش آید دانشمندان چگونه قدرت کرم را که تقریباً یک پنجم طول دانه برنج است اندازه گیری می کنند که باید گفت پژوهشگران دانشگاه فنی تگزاس در لابوک و دانشگاه اوهایو در آتن، اوهایو، سخت افزارهایی به نام NemaFlex را برای همین منظور ابداع کردند و فضانوردان نیز از آن استفاده می کنند.

1399/12/10
22:17:53
0.0 / 5
1136
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت