رمز من - ramzeman

اپلیكیشن آی بی ام برای كنترل دیجیتالی كرونا

اپلیكیشن آی بی ام برای كنترل دیجیتالی كرونا به گزارش رمز من شرکت آی بی ام با همکاری مقامات ایالت نیویورک آمریکا استفاده آزمایشی از یک اپلیکیشن را برای صدور گواهی دیجیتال سلامت در مقابل ویروس کرونا شروع کرده است.به گزارش رمز من به نقل از زد دی نت، این اپلیکیشن که Excelsior Pass نام دارد، یک نرم افزار مبتنی بر فناوری بلاک چین است که در مرحله اول به ساکنان نیویورک امکان می دهد تا راهی ایمن برای اثبات منفی بودن نتیجه تست کرونای خود یا عرضه گواهی تزریق واکسن کرونا بیابند.
برنامه مورد اشاره شناسایی سریع افراد سالم و غیر مبتلا به کرونا را ممکن می کند و از این طریق میتوان از سلامت افراد حاضر در تجمعات ورزشی، فرهنگی، سیاسی مطمئن شد و این نوع گردهمایی ها را باردیگر از سر گرفت.
برنامه مورد اشاره که مبتنی بر اپلیکیشن گواهی سلامت دیجیتال آی بی ام است، ضمن حفظ حریم شخصی و امنیت کاربران به افراد امکان می دهد تا داده های در ارتباط با وضعیت سلامت خویش را ذخیره و مدیریت کرده و با استفاده از گوشی هوشمند به اشتراک گذارند. همینطور میتوان این اطلاعات را چاپ کرد. اپلیکیشن مورد اشاره یک کد کیو آر ایمن در مورد وضعیت سلامت هر فرد در دسترس قرار می دهد که با استفاده از همین برنامه قابل اسکن کردن است.
برنامه مورد اشاره برای جمع آوری اطلاعات در مورد وضعیت سلامت افراد مختلف از منابع داده مختلف تأیید شده دولتی و وابسته به مراکز درمانی و بهداشتی استفاده می نماید. این برنامه همینطور از اطلاعاتی که در این حوزه توسط اپلیکیشن های شرکتهای گوگل و اپل هم جمع آوری شده، بهره می گیرد.
قرار است برخی شرکتهای عرضه دهنده خدمات فروش آنلاین، خرده فروشی و غیره هم از امکانات Excelsior Pass بهره مند شوند تا بتوانند به سرعت وضعیت سلامت مشتریان خویش را در صورت رجوع حضوری کنترل کنند. همینطور با افزایش دامنه کاربران این برنامه کنترل سریع سلامت افراد در فرودگاه ها، ورزشگاه ها، پارک ها، مراکز خرید و غیره ممکن می شود. در واقع این برنامه احتیاج به عرضه پاسخ های تست کرونا را در چنین مراکزی از بین می برد.

1399/12/13
14:14:54
0.0 / 5
811
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت