رمز من - ramzeman

كاهش ۵۰ درصدی صدمه های كارگران با اسكلت های رباتیك

كاهش ۵۰ درصدی صدمه های كارگران با اسكلت های رباتیك به گزارش رمز من اسکلت های رباتیک یا اسکلت های خارجی یا ربات های پوشیدنی شبیه به آنچه مردان آهنی در فیلمها به تن می کنند، همان چیزی است که از صدمه دیدگی کارگران در مشاغل مختلف که شامل برداشتن اشیای سنگین و غیره است، جلوگیری می کند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در مورد نیاز روز افزون به ربات های ساماندهی انبارها برای پاسخگویی به افزایش تقاضای اخیر محصولات تجارت الکترونیکی صحبت های زیادی شده است.
حالا یک شرکت معروف به "SuitX" طرح دیگری در نظر دارد. این شرکت که توسط آزمایشگاه مهندسی انسانی دانشگاه "کالیفرنیا برکلی" تاسیس شده است، با استفاده از اسکلت های مکانیکی در حال بهبود کارایی کارگران انبارها و همینطور پیشگیری از وارد آمدن صدمات به آنها است.
گزارش های جدید از آن حکایت می کند که ۲۸ هزار ۵۰۰ انبار جدید تا سال ۲۰۲۵ در سطح جهان ایجاد می شود تا به تقاضای روز افزون محصولات تجاری الکترونیکی و سفارشات آنلاین کالا پاسخ دهد. باآنکه ربات ها مانند ربات جدید شرکت "بوستون داینامیکس" معروف به "استرچ"(Stretch) بدون شک نقشی حیاتی در تصاحب بخشی از حجم کار خواهند داشت، اما نیروی انسانی هنوز نقش مهمی را در این حوزه ایفا می کند.
اسکلت های خارجی(exoskeleton) شرکت "SuitX" که گاهی اوقات با عنوان "ربات های پوشیدنی" هم شناخته می شوند، انسان ها را قادر می سازد کارهایی نظیر بلند کردن اشیای سنگین را به سادگی و بدون صدمه به ستون فقرات و دیگر قسمت های بدن انجام دهند، کاری که در غیر این صورت به ماشین آلات سنگین برای انجام آن نیاز داشتند.
این شرکت در حال استفاده از پیشرفت های اخیر در فناوری های اسکلت خارجی است تا آنها را جهت استفاده های مختلف سازگار و آماده کند.
شرکت "SuitX" هم اکنون سه ربات پوشیدنی به نامهای "ShoulderX"، "BackX" و "LegX" را عرضه می دهد که همانطور که از نامهای آنها پیداست برای پشتیبانی از شانه ها، کمر و پا طراحی شده اند.
این اسکلت های خارجی نه تنها به کاربران اجازه می دهند مواد سنگین را بلند کنند، بلکه توانایی کمک به افراد معلول را در راه رفتن هم دارند.
اسکلت های خارجی این شرکت الان توسط خودروسازانی مانند "جنرال موتورز" و "فیات" در حال آزمایش است. این ربات ها برای کاهش خستگی عضلات طراحی شده اند و با کاهش ۵۰ درصدی فعالیت عضلات در شانه ها، کمر و زانوها، خطر صدمه عضلانی را به میزان قابل توجهی کم می کنند.
"آدریان اسپراگ" کارشناس فناوری به بی بی سی اظهار داشت که ادغام انسان ها و ماشین ها در یک سیستم، زمینه جدیدی از فرصت ها را فراهم می آورد.
وی ادامه داد: خیلی از برنامه های اولیه متمرکز بر کاربردهای نظامی و پزشکی بوده است، اما در چندین سال گذشته استفاده از آنها در موارد مختلف اتفاق افتاده است.
نوآوری در این فناوری به این مفهوم است که اسکلت های خارجی امکان دارد در نهایت در سطح جهانی در بازار عرضه شوند تا به کاربران حتی در انجام کارهای خانه هم کمک کنند.
اسکلت های خارجی حالا ابعاد جدیدی را به این بحث که کارگران با ربات ها جایگزین خواهند شد، اضافه کرده اند و دقیقاً مانند دیدگاه شرکت "نورالینک" متعلق به "ایلان ماسک"، ربات ها نشان داده اند که ما می توانیم به جای اینکه در مقابل آنها قرار بگیریم به آنها بپیوندیم.1400/01/24
14:23:11
5.0 / 5
1250
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت