رمز من - ramzeman
محققان دانشگاه هاروارد اعلام كردند

تأثیر منفی كتك زدن بر رشد مغز كودكان

تأثیر منفی كتك زدن بر رشد مغز كودكان به گزارش رمز من محققان ˮدانشگاه هارواردˮ در مطالعه اخیرشان اعلام کردند کتک زدن با تغییر دادن واکنش های عصبی به محیط اطراف می تواند بر رشد مغز کودک تاثیر بگذارد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه "هاروارد" اثرات کتک زدن را که بعنوان تنبیه بدنی شناخته می شود بر مغز ۱۴۷ کودک بررسی کردند. آنها دریافتند که این امر امکان دارد بر رشد مغز کودک تاثیر بگذارد.
محققان گفتند: کتک زدن رشد مغز کودک را تحت تاثیر قرار می دهد و مناطق عصبی را که بر تصمیم گیری و پردازش شرایط تاثیر می گذارد مختل می کند.
کودکانی که این گونه تنبیه بدنی شده اند در چندین نواحی از قشر پیش پیشانی(PFC) همچون در مناطقی که بخشی از شبکه برجستگی(SN) شناخته می شوند پاسخ عصبی بیشتری دارند. این مناطق به نشانه هایی در محیط مانند تهدید که دارای پیامد هستند، پاسخ می دهند و امکان دارد در تصمیم گیری و پردازش شرایط کودک تاثیر بگذارد.
سخنگوی انجمن ملی جلوگیری از ظلم به کودکان اظهار داشت: شواهد واضحی وجود دارد که تنبیه بدنی به سلامت کودکان صدمه می رساند. ما والدین را تشویق می نماییم تا با روش مثبت مانند تعیین مرزهای مشخص و ثابت به فرزندان خود درست و غلط را بیاموزند.
"کتی آ" (Katie A) از دانشکده روانشناسی دانشگاه "هاروارد" و نویسنده تحقیق اظهار داشت: ما می دانیم کودکانی که خانواده های آنها از تنبیه بدنی استفاده می نمایند بیشتر گرفتار اضطراب، افسردگی، مشکلات رفتاری و سایر مشکلات روحی می شوند اما خیلی از مردم به کتک زدن بعنوان نوعی از خشونت نگاه نمی کنند. در این مطالعه ما می خواستیم بررسی نماییم که چگونه کتک زدن می تواند بر رشد مغز تأثیر بگذارد.
تنبیه بدنی کودک در اسکاتلند در سال ۲۰۲۰ ممنوع گردید و در سال ۲۰۲۲ هم در ولز غیرقانونی خواهد شد.
محققان طی این مطالعه داده های یک مطالعه بزرگ که بر روی کودکان سه تا ۱۱ ساله انجام شده بود را تجزیه و تحلیل کردند. آنها بر روی ۱۴۷ کودک که در حدود ۱۰ و ۱۱ سالگی کتک خورده بودند، متمرکز شدند.
هر کودک با روش دستگاه تصویرسازی تشدید مغناطیسی(MRI) مورد بررسی قرار گرفت که طی آن از میدان های مغناطیسی قوی و امواج رادیویی برای تولید تصاویر دقیق از داخل بدن استفاده می شود. همانطور که آنها این کار را انجام دادند، کودکان یک صفحه کامپیوتر را تماشا می کردند که تصاویر مختلفی از بازیگران با چهره های "ترسناک" و "خنثی" را نشان می داد.
یک اسکنر فعالیت مغز هر کودک را در پاسخ به هر نوع صورت ثبت نمود و تصاویر جهت بررسی اینکه آیا صورت ها سبب ایجاد الگوهای مختلفی از فعالیت مغز در کودکان می شوند یا خیر، تجزیه و تحلیل شد.
محققان اظهار کردند: به صورت متوسط ​​ چهره های ترسناک بیشتر از چهره های خنثی سبب فعال شدن مناطق مختلف مغز می شوند.
محققان اعتقاد دارند که این مطالعه نخستین گام در جهت تجزیه و تحلیل بیشتر تأثیرات بالقوه کتک زدن بر رشد مغز کودکان است.
محققان گفتند: ما امیدواریم که این یافته ها خانواده ها را ترغیب کند تا از این استراتژی استفاده نکنند والدین و سیاست گذاران باید برای کاهش تنبیه بدنی تلاش کنند.
منبع:

1400/01/26
17:54:29
5.0 / 5
616
تگهای خبر: تولید , شبكه , كامپیوتر , محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت