رمز من - ramzeman

برگزاری كنفرانسی درباره زباله های فضایی

برگزاری كنفرانسی درباره زباله های فضایی به گزارش رمز من آژانس فضایی اروپا به تازگی با انتشار ویدیویی در حساب کاربری خود در اینستاگرام اطلاعاتی درباره زباله های فضایی عرضه داد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، در حال حاضر بیشتر از ۱۲۹ میلیون شی بزرگتر از یک میلی متر در مدار زمین وجود دارد. ماهواره های غیرفعال تا برخی اشیا کوچک بخشی از این اشیا هستند.
اما هر چقدر هم مقدار آنها کوچک باشد هر چیزی که در مدار با سرعت بیشتر از ۵۶ هزار کیلومتر در ساعت حرکت نماید در صورت تماس با ماهواره های زیادی که ما را در سرتاسر جهان(چه برای GPS، داده تلفن همراه یا اتصال اینترنت )به یکدیگر متصل می کند خطرناک می باشد.
آژانس فضایی اروپا نوشت: چاره این است که پیش از اینکه خیلی دیر شود اقدام نماییم. بنابراین است که ما مأموریت ClearSpace-۱ که نخستین مأموریت جهان برای از بین بردن زباله های فضایی را آغاز کردیم و می خواهیم آنرا در سال ۲۰۲۵ پرتاب نماییم.
در تاریخ ۲۰ آوریل ۲۰۲۱ هم ما میزبان هشتمین کنفرانس اروپایی درباره زباله های فضایی از دارمشتات، آلمان خواهیم بود. دانشمندان، مهندسان، متخصصان صنعت و سیاست گذاران این کنفرانس چهار روزه به صورت مجازی با یکدیگر در مورد آخرین مسائل پیرامون زباله های فضایی صحبت خواهند کرد. آنها درباره آخرین تحقیقات صحبت و تلاش خواهند کرد چاره هایی برای مشکلات احتمالی عرضه کنند.1400/01/27
16:16:44
5.0 / 5
603
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت