رمز من - ramzeman

ساخت خانه های گلی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی

ساخت خانه های گلی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی به گزارش رمز من نخستین خانه چاپ سه بعدی جهان که به صورت کامل از خاک ساخته شده در ایتالیا راه اندازی شد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، پروژه ی "تکلا"(Tecla) با همکاری "ماریو کوچینلا"(Mario Cucinella)، معمار و شرکت چاپ سه بعدی "Wasp" انجام شد که در آن بوسیله ی چاپگر سه بعدی خانه هایی با خاک رس ساختند. این ساختمان ها با الهام از کتاب "شهرهای ناپیدا" اثر ایتالو کالوینو(Italo Calvino) ساخته شده اند و از دو گنبد متصل به هم تشکیل شده اند. برای ساخت این خانه ها از مواد محلی موجود استفاده شده است و هدر رفت آنها نزدیک به صفر است. از خاک منطقه برای ساخت دیوارهای ۳۵۰ لایه ای این سازه استفاده شد که کاملا زیست تخریب پذیر است.
مساحت این خانه ها حدودا ۶۰ متر مربع است و ارتفاع آنها کمی بیشتر از چهار متر است و دارای سالن پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی هستند.


این خانه ها را میتوان در مدت زمان ۲۰۰ ساعت بوسیله ی چاپگر سه بعدی با ۷۰۰۰ کد دستگاه و تنها ۶۰ مترمکعب مواد اولیه طبیعی ساخت. این سازه به تنهایی استوار می ماند و احتیاج به سازه ی دیگری برای ثابت ماندن ندارد. خاک رس هم مانند یک عایق حرارتی عمل می کند.
طبق گفته ی سی ان ان، این سازه ها در مقایسه با ساخت وساز قدیمی نقاط ضعفی هم دارند: چاپ گِل کندتر از بتن پیش می رود و هفته ها طول می کشد تا خشک شود و برای ساخت سازه های بلند مناسب نمی باشد و ثبات ندارد. اما با این وجود این مشکلات اهمیت زیادی نخواهند داشت وقتی به ۱.۶ میلیارد نفری فکر می نماییم که خانه ی مناسبی به منظور زندگی کردن ندارند.


برای حل این مشکلات خانه های دیگر بسته به محیطی که قرار دارند با مواد متفاوت دیگری ساخته خواهند شد. کوچینلا می گوید: ما یک نوع خانه را برای همه ی محیط ها نمی سازیم چونکه طراحی خانه ای که در شمال ایتالیا قرار خواهد گرفت با مرکز آفریقا و جنوب آمریکا فرق خواهد داشت. خانه ها باید با محیطی که در آن قرار می گیرند سازگار باشند.
او اضافه کرد: ما در شرایطی نیستیم که بگوییم این آینده ی همه ی خانه های روی کره ی زمین خواهد بود. کشورهایی مثل چین نمی توانند مشکل جمعیت زیاد خویش را با این خانه ها حل کنند اما انقلابی در زمینه ی چاپ سه بعدی می تواند به مردم آزادی هایی بدهد که بدون احتیاج به صنایع بزرگ کارهایشان را انجام دهند.

1400/02/11
16:19:46
5.0 / 5
602
تگهای خبر: سرویس , شركت , فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت