رمز من - ramzeman

پیش بینی خطر مرگ با بررسی میكروبیوم روده

پیش بینی خطر مرگ با بررسی میكروبیوم روده رمز من: پژوهشگران دانشگاه تورکو(University of Turku) فنلاند در مطالعه اخیرشان ادعا کرده اند که میان جمعیت باکتری های خاص روده با افزایش ریسک مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی عروقی و گوارشی ارتباطی وجود دارد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، پژوهشگران طی این مطالعه که در مجله "Nature Communications" انتشار یافته است داده های یک مطالعه گسترده به نام "FINRISK" را تجزیه و تحلیل کردند. نمونه های مدفوع هفت هزار و ۲۱۱ بزرگسال با میانگین سنی ۵۰ سال مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
در این تحقیق پژوهشگران از یک الگوریتم یادگیری ماشین برای شناسایی گونه های میکروبی در نمونه های مدفوع که با مرگ افراد در طولانی مدت مرتبط می باشد، استفاده کردند. یک ارتباط قوی بین میکروب های خانواده انتروباکتریاسیا و افزایش ریسک مرگ و میر ناشی از دستگاه گوارش و تنفس شناسایی شد.
پیش تر پژوهشگران ادعا کرده بودند که حجم بیشتری از انتروباکتریاسیا با سرطان روده بزرگ و بیماری التهابی روده مرتبط می باشد اما با این وجود هنوز علت این ارتباط مشخص نشده است. یک مطالعه نشان داده است که التهاب می تواند رشد بیش از اندازه انتروباکتریاسیا را تقویت کند. بدین سبب در این مرحله معین نیست که آیا این امضای میکروبی خاص بسادگی نشانه اولیه بیماری است یا این که بطور فعال در توسعه بیماری نقش دارد.
پژوهشگران در آخر یادآوری کردند که آنها هم اکنون به توسعه آزمایش میکروبیومی که بتواند مرگ را پیش بینی کند، نزدیک نیستند و هنوز هم تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است.
منبع:

1400/02/23
21:28:28
5.0 / 5
485
تگهای خبر: محقق , ناسا
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت