رمز من - ramzeman

فراخوان برای انتخاب اسم كاوشگر آژانس فضایی اروپا

فراخوان برای انتخاب اسم كاوشگر آژانس فضایی اروپا آژانس فضایی اروپا از مردم می خواهد برای کاوشگر ˮلاگرانژˮ(Lagrange) اسم دیگری انتخاب کنند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این کاوشگر که مقرر است طوفان های خورشیدی خطرناک را قبل از رسیدن به زمین ردیابی کند به صورت مداوم اطلاعاتی از این ستاره ی غیرقابل پیشبینی به آژانس فضایی اروپا خواهد فرستاد.
به نقل از این آژانس فضایی، علاقمندان برای ثبت اسم های پیشنهادی در وبسایت آژانس فضایی اروپا تا تاریخ ۱۷ اکتبر فرصت دارند و برنده، جایزه ی خوبی دریافت می کند. البته این برنامه مختص ساکنان کشورهای اتحادیه اروپا است.
تابحال اسم هایی پیشنهاد شده اند اما آژانس فضایی که گفته بود به دنبال بهترین و تازه ترین ایده هاست، حالا امیدوار است پیشنهادهای بهتری دریافت کند.
آژانس فضایی اروپا می گوید، زمانی که این کاوشگر عملیاتی شود در نوع خود نخستین خواهد بود و به مکانی منحصر به فرد در فضا پرواز خواهد نمود و میان زمین و خورشید ارتباط برقرار می کند.
به گقته ی آژانس فضایی، این کاوشگر منابع فعالیتهای خورشیدی خطرناک مانند لکه های خورشیدی را مشاهده خواهد نمود. داده های این مأموریت برای اخطار بموقع به مقامات ملی، صنایع و سازمان هایی که به فناوری های مدرن وابسته هستند استفاده خواهد شد همچون فناوری هایی که همه ی ما به آن وابسته ایم و در خطر انفجارهای خورشیدی قرار دارند.
به صورت کلی این مأموریت در جهت مقابله با مشکلاتی است که طوفان های خورشیدی ایجاد می کنند که باآنکه برای انسان ها در سطح زمین خطرناک نیستند اما می توانند سبب ایجاد تداخل در شبکه ی برق و سیگنال های سامانه موقعیت یاب جهانی(GPS) شده و به فضانوردان صدمه برسانند.
خورشید به صورت دائم میلیاردها تُن پلاسمای داغ به فضا می ریزد که به آن خروج جرم از تاج خورشیدی (CMEs) گفته می شود.
همینطور شراره های بزرگی از سطح خورشید خارج می شود. این انفجار تشعشعات اکترومغناطیسی قدرتمند مانند اشعه ی گاما، ایکس و رادیویی با انتشار ذراتی بسیار پرانرژی همراه می باشد.
این پدیده ی خورشیدی گاهی در جهت زمین قرار می گیرد و با خود امواج رادیویی و ذرات آبستن می آورد که سبب ایجاد اختلال در میدان مغناطیسی زمین و جو بالایی آن می شود.
اختلال در میدان مغناطیسی سبب ایجاد طوفان های ژئومغناطیسی شده که می تواند بر روی ماهواره ی در حال حرکت در مدار، سیستم های ناوبری، شبکه های برق زمینی و شبکه های اطلاعات و ارتباطات اثر بگذارد.
آژانس فضایی اروپا می گوید: آب و هوای نامناسب فضا پیش از این هم زمین را تحت تأثیر قرار می داد اما ما روز به روز به سیستم ها و فناوری های صدمه پذیر در مقابل این انفجارهای خورشیدی وابسته تر می شویم و انفجارهای خورشیدی در آینده می تواند مشکل ساز شود.
اعلام اخطار زودهنگام این پدیده ها می تواند تغییری واقعی ایجاد نماید و به مقامات فرصت آماده شدن و محافظت از زیرساخت های اساسی در زمین را بدهد و همینطور به محافظت از فضانوردان کمک نماید. این کاری است که کاوشگر ما انجام خواهد داد.
منبع:

1400/02/28
21:45:34
5.0 / 5
366
تگهای خبر: اطلاعات , انرژی , سایت , شبكه
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت