رمز من - ramzeman

فضانوردان ماموریت كرو-۳ اسپیس ایكس چه كسانی هستند؟

فضانوردان ماموریت كرو-۳ اسپیس ایكس چه كسانی هستند؟ روز گذشته مرکز فضایی جانسون ناسا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری از ˮکایلا بارونˮ(Kayla Barron) فضانورد ناسا منتشر نمود و گفت وی بعنوان یکی از اعضای ماموریت کرو-3 اسپیس ایکس ناسا انتخاب شده است. در این خبر می خواهیم به جزئیات این ماموریت و فضانوردان آن بپردازیم.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ناسا بتازگی رسماً کایلا بارون را بعنوان چهارمین و آخرین عضو ماموریت کرو-۳ اسپیس ایکس که مقرر است طی آن فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) فرستاده شوند، معرفی نمود. بنابر گزارش ها مقرر است این ماموریت در اواسط ماه اکتبر پرتاب شود.
بارون ۳۳ ساله در سال ۲۰۱۷ وارد مدرسه کاندیدهای فضانوردی شد و حال نیز مقرر است در آینده ای نزدیک به همراه دیگر فضانوردان ناسا به اسامی "راجا چاری"(Raja Chari) و "توماس مارش بورن"(Thomas Marshburn) و "ماتیاس ماورر"(Matthias Maurer) فضانورد آژانس فضایی اروپا به ایستگاه فضایی بین المللی برود.


بارون و ماورر بعنوان متخصص ماموریت فعالیت خواهند کرد. چاری و مارش بورن نیز به ترتیب فرمانده و خلبان این ماموریت خواهند بود. بارون در پستی که در اینستاگرام منتشر کرد، اظهار داشت که از پیوستن به این گروه مفتخر و هیجان زده شده است و نمی تواند گروهی بهتر و سفر باورنکردنی تر از این تصور کند.
بارون در پوکاتلو، آیداهو متولد شد اما ریچلند واشنگتن را زادگاه خود می داند. وی قبل از آنکه فضانورد شود موفق به دریافت مدرک کارشناسی مهندسی سیستم از آکادمی نیروی دریایی آمریکا و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای از دانشگاه کمبریج شد. وی همین طور مدرک افسر جنگ افزار زیردریایی را نیز دریافت کرده و سه بار در ناو یواس اس مین بوده است.
این نخستین پرواز فضایی بارون، چاری و ماورر و سومین پرواز مارش بورن خواهد بود. ناسا در اطلاعیه ای اظهار داشت: مارش بورن قبلاً بعنوان عضوی از ماموریت شاتل فضایی STS-۱۲۷ در سال ۲۰۰۹ و اکسپدیشن ۳۴/۳۵ در داخل ایستگاه فضایی فعالیت داشت که این ماموریت در سال ۲۰۱۳ به انتها رسید.
این چهار فضانورد ۲۳ اکتبر برای انجام یک ماموریت شش ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی خواهند رفت. چاری، مارش بورن و ماورر قبلاً در دسامبر سال ۲۰۲۰ برای این ماموریت معرفی شده بودند.


چاری در میلواکی متولد شد اما سدار فالز، آیووا را زادگاه خود می داند. چاری پیش از فضانورد شدن بعنوان سرهنگ نیروی هوایی آمریکا خدمت می کرد و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت کار با هواگرد سبک را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. چاری همین طور برای عضویت در تیم آرتمیس انتخاب شده بود و می توانست در سال ۲۰۲۴ به ماه برود.


مارش بورن در ایالت استویل، کارولینای شمالی متولد شد و در سال ۲۰۰۴ فضانورد ناسا شد. اما مارشبورن قبل از پیوستن به آژانس فضایی آمریکا بعنوان جراح پرواز در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون خدمت می کرد. وی همین طور مسئول عملیات پزشکی ایستگاه فضایی بین المللی بود. مارشبورن در استیتسویل، کارولینای شمالی متولد شد و در سال ۲۰۰۴ فضانورد ناسا شد. اما مارشبورن قبل از پیوستن به آژانس فضایی آمریکا بعنوان جراح پرواز در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون خدمت می کرد. وی همین طور هدایت عملیات پزشکی ایستگاه فضایی بین المللی را بر عهده داشت و ماموریت سال ۲۰۲۱ را سومین بازدید خود از ایستگاه و دومین ماموریت طولانی مدت خود می داند. مارشبورن قبلاً بعنوان عضو خدمه" STS-۱۲۷" در سال ۲۰۰۹ و ماموریت اکسپدیشن ۳۴/۳۵ که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، خدمت کرده است.


مارر اهل سانکت وندل در ایالت سارلند آلمان است و برای نخستین بار با ماموریت کرو-۳ به فضا سفر می کند. پیش از فعالیت بعنوان یک فضانورد، مارر برخی از کارهای مهندسی و تحقیقاتی را در دانشگاه و آژانس فضایی اروپا انجام می داد. در سال ۲۰۱۶، مارر ۱۶ روز را بعنوان قسمتی از عملیات "ماموریت در محیط بی نهایت خشن"(NEEMO) ناسا در زیر دریا گذراند.1400/02/30
22:52:16
5.0 / 5
817
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت