رمز من - ramzeman
محققان سنگاپوری:

انسان هیچ وقت نمی تواند بیشتر از 150 سال عمر كند

انسان هیچ وقت نمی تواند بیشتر از 150 سال عمر كند به گزارش رمز من گروهی از دانشمندان اپلیکیشنی برای پیشبینی حداکثر میزان طول عمر انسان طراحی نموده اند و می گویند: انسان هیچ وقت قادر نخواهد بود بیشتر از ۱۵۰ سال عمر کند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، متخصصان زیست شناسی و بیوفیزیک تعداد زیادی از داده های در ارتباط با دی ان ای و اطلاعات پزشکی صدها هزار داوطلب در بریتانیا و ایالات متحده آمریکا را در اختیار یک هوش مصنوعی قرار دادند و توانستند اپلیکیشنی مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کنند که می تواند با دریافت داده های ساده از کاربر حداکثر طول عمر و سن بیولوژیکی فرد را با دقت تخمین بزند. این اپلیکیشن "GeroSense" نام دارد و برای تلفن های همراه "آیفون" عرضه شده است.
بعنوان بخشی از این مطالعه آنها دریافتند که دو عامل اصلی مسئول طول عمر انسان هستند: نخستین عامل سن بیولوژیکی انسان است که با میزان استرس، سبک زندگی و بیماری ها ارتباط دارد و عامل دوم "تاب آوری" است که نشان دهنده ی توانایی فرد در احیای خود و بازگشت به حالت طبیعی بعد از تجربه ی بیماری و مشکلات است.
این داده ها به محققان کمک کرد تا مشخص کنند انسان حداکثر می تواند ۱۵۰ سال عمر کند، یعنی حدودا دو برابر میانگین طول عمر فعلی در انگلستان.
این تحقیقات برپایه نمونه های خون از دو مطالعه ی مختلف دی ان ای انجام گرفته است.
محققان با استفاده از ابزاری به نام "DOSI" که سن، بیماری و سبک زندگی را بررسی می کند میزان "تاب آوری" فرد را مشخص می کنند که نشان دهنده ی توانایی بهبود بعد از صدمه یا بیماری است.
دکتر تیم پیرکوف (Tim Pyrkov) محقق اصلی این مقاله از شرکت بیوتکنولوژی "Gero" مستقر در سنگاپور می گوید: محاسبه ی میزان تاب آوری برپایه فعالیتهای فیزیکی در اپلیکیشن "GeroSense" نشان داده است که بدن انسان در حدود سن ۱۲۰ تا ۱۵۰ سالگی تاب آوری خویش را به صورت کامل از دست می دهد.
محققان می گویند: تصور می شود که سلول های پیر یا "زامبی" کلید رسیدن به اکسیر جوانی را در دست دارند چونکه این سلول ها زنده هستند اما کارایی ندارند.
این سلول ها در همه چیز از آرتروز گرفته تا آلزایمر نقش دارند. برای مدت زمان طولانی میانگین طول عمر انسان ها ۲۰ تا ۴۰ سال بوده است امروزه این میانگین در انگلستان به ۸۰ و در ایالات متحده آمریکا به ۷۸ رسیده است.
تغذیه مناسب، دسترسی به آب تمیز، بهداشت بیشتر و بهره بردن از علم پزشکی از عواملی هستند که در افزایش چشم گیر میانگین طول عمر انسان نقش داشته اند.
محققان معتقدند در آینده با دستکاری ژنتیکی و محدود کردن کالری و دارو امکان دارد بتوانیم طول عمر را بیشتر از این افزایش دهیم. با این وجود این افزایش محدودیت خویش را دارد و حداکثر سن انسان می تواند ۱۵۰ سال باشد.
مشخص شده است که تاب آوری افراد حتی اگر از بیماری مزمن رنج نبرند هم با افزایش سن کاسته می شود.
محققان یک ابزار پوشیدنی جهت بررسی میزان "تاب آوری" افراد ساختند و دریافتند که تعداد افرادی که با افزایش سن توانایی تاب آوری خویش را از دست می دهند به صورت تصاعدی در حال افزایش می باشد و هر هشت سال دو برابر می شوند.
این یافته ها در مجله Nature Communications انتشار یافته است.
منبع:

1400/03/05
23:17:04
5.0 / 5
426
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت