رمز من - ramzeman

میكروكره هایی كه قلب لطمه دیده را درمان می كنند

میكروكره هایی كه قلب لطمه دیده را درمان می كنند پژوهشگران ˮکالج دانشگاهی لندنˮ در بررسی جدید خود، میکروکره هایی پوشیده در سلول های بنیادی ابداع نموده اند که می توانند به درمان قلب لطمه دیده کمک کنند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، این یک حقیقت بی رحمانه است که قلب، توانایی محدودی برای بهبود خود دارد. پژوهشگران "کالج دانشگاهی لندن"(UCL)، به پرورش سلول های قلب از سلول های بنیادی پرداخته اند و آنها را به قلب لطمه دیده تزریق کرده اند تا به ترمیم آن کمک کنند.
قلب بعد از بروز حمله قلبی می کوشد تا به ترمیم بافت لطمه دیده بپردازد اما نهایتا ممکنست نارسایی قلبی رخ دهد. بنظر می رسد که دلیل این مشکل، وجود نداشتن سلول های بنیادی قلب باشد که جای آنها باردیگر پر نمی گردد. این موضوع، درمان با کمک سلول های بنیادی را که احیا کننده سایر قسمت های بدن هستند، پیچیده می کند.
موفقیت هایی با بهره گیری از سلول های بنیادی به دست آمده اند اما بنظر می رسد که به دشواری بتوانند در مکان مناسبی در قلب باقی بمانند تا کار خودرا انجام دهند.
این همان موضوعی است که پژوهشگران کالج دانشگاهی لندن به آن پرداخته اند. سایر گروه های پژوهشی اهتمام کرده اند تا سلول های بنیادی را با قرار دادن آنها در هیدروژل ها یا ترکیب کردن سلول های قلب و سلول های حمایتی در محل خود حفظ کنند اما پژوهشگران کالج دانشگاهی لندن، از میکروکره های قابل تجزیه زیستی استفاده کردند.
این میکروکره ها که ابعاد هر یک فقط یک چهارم میلی متر است، ساختاری بسیار متخلخل دارند و سطح زیادی را برای اتصال سلول ها فراهم می کنند.
سپس پژوهشگران، به پرورش سلول های قلب از سلول های بنیادی روی این میکروکره ها پرداختند تا آنها بتوانند اتصالاتی را شکل دهند و به بافت جدید قلب تبدیل شوند که ضربان دارد. میکروکره ها آنقدر کوچک هستند که می توان آنها را به عضله قلب تزریق کرد.
این سلول های جدید در بررسی های آزمایشگاهی توانستند تا ۴۰ روز ضربان داشته باشند و هنگامی که به قلب موش ها تزریق شدند، تا شش روز در جای خود باقی ماندند.


بدیهی است که هنوز امکان زیادی برای پیشرفت وجود دارد اما یک شروع امیدوارکننده است.
"دانیل استوکی"(Daniel Stuckey)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: برای ترمیم قلب های لطمه دیده، مهمست که سلول های بنیادی طوری انتقال داده شوند که امکان زنده ماندن در محیط جدید را داشته باشند و به سلول های عضلانی قلب تبدیل شوند.
فناوری ما، روش جدیدی را برای اطمینان از عملکرد سلول های تزریق شده به قلب فراهم می آورد. ما امیدواریم که این پژوهش، اطلاعات ضروری را جهت استفاده از سلول های بنیادی در درمان افراد مبتلا به بیماری قلبی فراهم آورد.1400/03/24
22:45:43
5.0 / 5
437
تگهای خبر: اطلاعات , فناوری
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت