رمز من - ramzeman

ایمپلنت های نسل جدید غیرتهاجمی خواهند بود

ایمپلنت های نسل جدید غیرتهاجمی خواهند بود به گزارش رمز من محققان ˮموسسه پلی تکنیک فدرال لوزانˮ(EPFL) در مطالعه اخیرشان از توسعه ایمپلنت های پیشرفته غیرتهاجمی اطلاع داده اند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از تی ای، ایمپلنت های موجود نازک تر، انعطاف پذیرتر و دارای قابلیت ارتجاعی بیشتری هستند که این خصوصیات سبب می شود این دستگاههای عصبی مناسب با خواص مکانیکی بافت مغز باشند. با این وجود این خصوصیت ها سبب می شود که ایمپلنت ها شکننده تر شده و دوام کمتری داشته باشند. همینطور برداشتن این ایمپلنت ها بسیار مشکل است یا میتوان گفت غیر ممکن است چونکه برای انجام این کار جراحی تهاجمی نیاز است.
به تازگی مهندسان موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان گامی در جهت توسعه ایمپلنت های زیست تخریب پذیر و غیرتهاجمی برداشته اند. آنها یک رابط عصبی بوجود آورده اند که بعد از چندین ماه در بدن بی ضرر ناپدیده شده و سبب رشد مجدد بافت طبیعی می شود.
ایمپلنت های نسل جدید آنها از پلیمرهایی ساخته شده است که بعد از چندین ماه به صورت طبیعی از بین می روند. این دارو می تواند در برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت مانند نظارت بر فعالیت صرع یا پشتیبانی از توانبخشی عصبی بعد از صدمه استفاده گردد.
"دیه گو قزی"(Diego Ghezzi) استاد دانشکده مهندسی موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان اظهار داشت: ایمپلنت ما احتیاج به جراحی تهاجمی را از بین می برد چونکه میتوان آنرا در رگ خونی بیمار کاشت.
"ادل فنلی"(Adele Fanelli) دانشجو مقطع دکترای تخصصی آزمایشگاه قزی اظهار داشت: ما ایمپلنت خویش را از راه استنت که برای توسعه عروق و رگ ها استفاده می شود، مدلسازی کردیم. در نتیجه روش جراحی آسان تر و زمان بهبودی کوتاه شده است.
از آنجائیکه ایمپلنت های ما به جای فلز، از پلیمرها ساخته شده است، ازاین رو واکنش التهابی شدیدی ایجاد نمی نماید. تحقیقات ما نشان داده است که میتوان پروتزهای عصبی ایجاد کرد که نه تنها کم تهاجمی هستند بلکه با بافت اطراف هم تعامل دارند.
منبع:

1400/03/29
19:21:33
5.0 / 5
333
تگهای خبر: محقق , مغز
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت