رمز من - ramzeman

عملكرد جالب كوسه ها هنگام شكار

عملكرد جالب كوسه ها هنگام شكار تعدادی از محققان دانشگاه مرداک(Murdoch)، آکواریوم نیوانگلند(New England) و آزمایشگاه دریایی موته(Mote) دریافتند که کوسه ها برای جلوگیری از برخورد با یکدیگر در زمان های مختلفی به شکار می پردازند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، تحقیقات قبلی نشان داده است که بطور معمول گونه های مختلف یک اکوسیستم به شکلی منابع را تخصیص می کنند. بطور مثال شکارچیان گونه های مختلفی را شکار می کنند.
حالا مطالعات جدید نشان میدهد که تعدادی از کوسه ها در زمان های مختلفی به شکار می پردازند.
این مساله حیرت انگیز بود برای اینکه قبل از این تصور می شد که همه ی گونه های کوسه هنگام سحر و غروب شکار می کنند.
پژوهشگران بعد از مشاهده ی این پدیده در خلیج مکزیک تصمیم گرفتند کوسه ها را با دقت بیشتری بررسی نمایند.
آنها ۱۷۲ کوسه از شش گونه را نشانه گذاری کردند و به آنها شتاب سنجی متصل کردند. پژوهشگران ۳ هزار و ۷۶۶ ساعت از فعالیت کوسه ها را ثبت کردند و الگوهایی یافتند که نشان می داد کوسه های گونه های مختلف در زمان های متفاوتی برای شکار می روند. آنها همین طور دریافتند که بزرگ ترین نوع کوسه هر زمانی که می خواست به شکار می رفت. این نوع کوسه که "ببر کوسه" نام دارد کوسه های کوچک تر را نیز شکار می کند. ببر کوسه ها در میانه روز به شکار می پرداختند و سایر گونه ها در زمان هایی دیگر برای شکار می رفتند.
پژوهشگران می گویند، تقسیم زمان شکار بر طبق منابع در طبیعت اتفاق نادری است. بااینکه ممکنست این مساله بیش از آن چه تصور می نماییم در بین آبزیان رایج باشد اما مطالعات کمی در این مورد انجام شده است.1400/04/18
22:11:16
5.0 / 5
287
تگهای خبر: محقق
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت