آزمایش چرخش در ایستگاه فضایی بین المللی بعلاوه فیلم

آزمایش چرخش در ایستگاه فضایی بین المللی بعلاوه فیلم رمز من آزمایش چرخش در ایستگاه فضایی بین المللی +فیلم


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آژانس فضایی اروپا، "تیم پیکه" (Tim Peake)، فضانورد "آژانس فضایی اروپا" (ESA) طی یک ویدئو اهتمام کرده است تا این مساله را بررسی کند که آیا می تواند خودرا در "ایستگاه فضایی بین المللی" (ESA) در حالت گیجی قرار دهد. همکار وی، "تیم کوپرا" (Tim Kopra)، فضانورد ناسا نیز به وی در چرخش کمک می نماید.
پیکه در این ویدئو می گوید: فضانوردان بعد از رسیدن به فضا بطور معمول در ۲۴ ساعت نخست، احساس ناراحتی می کنند. آنها احساس سرگیجه، سر در گمی و گاهی تهوع را تجربه می کنند. این مساله باید با "سیستم دهلیزی" (Vestibular System) در ارتباط باشد. مایع درون گوش میانی، در وضعیت ریزگرانش به جریان می افتد و بنا بر این مغز، سیگنال های متفاوتی را نسبت به آنچه که چشم ها می بینند، دریافت می کند. بعد از گذشت ۲۴ تا ۴۸ ساعت، مغز بیشتر بر اطلاعات دریافت شده از چشم ها تکیه می کند. هنگامی که چنین اتفاقی رخ می دهد، مغز بهتر می تواند با جهت های متفاوت سازگار شود. بدین ترتیب، احساس سرگیجه و تهوع از بین می رود. فضانورد در این شرایط می تواند خودرا در همه جهات بچرخاند و مشکلی برای او پیش نخواهد آمد برای اینکه مغز می تواند خودرا با همه شرایط سازگار کند.
پیکه ادامه می دهد: من می خواهم یک آزمایش سریع انجام دهم تا ببینم که آیا می توانم حالت سرگیجه را برای خود ایجاد کنم و بعد از ایجاد این حالت، با چه سرعتی می توانم به بازیابی حالت خود بپردازم و این حالت چقدر برای من ناخوشایند خواهد بود. تیم کوپرا به من کمک می نماید تا بچرخم. این چرخش روی زمین، احساس ناخوشایندی را به همراه دارد. باید ببینیم اینجا چطور می رود.
پیکه بعد از این صحبت ها چرخش را با کمک کوپرا شروع می کند. او طی چرخش، احساس بدی ندارد و از کوپرا می خواهد که سرعت چرخاندن را بیشتر کند. بعد از مدتی، پیکه می گوید که احساس می کند فشار در بالای سر او رو به افزایش است اما این موضوع، احساس بدی را برای او به همراه ندارد و سرگیجه را احساس نمی نماید. تمرکز کردن روی اجسام برای او سخت شده برای اینکه سرعت چرخش او بالا است اما همچنان احساس بدی ندارد. پیکه باور دارد که اگر این آزمایش روی زمین انجام می شد، احساس واقعا بدی را برای او به همراه داشت.
سپس پیکه از کوپرا می خواهد تا چرخش را متوقف نماید. او بمحض توقف، احساس سرگیجه دارد اما این سرگیجه به سرعت متوقف می شود. پیکه می گوید که احساسی کاملا طبیعی دارد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/04/25
21:25:13
5.0 / 5
161
تگهای خبر: اطلاعات , فضانورد , مغز , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت