رمز من - ramzeman

تصویر این سحابی زیبا چگونه ثبت شده است؟

تصویر این سحابی زیبا چگونه ثبت شده است؟ رمز من: هابل چگونه تصاویر خودرا ثبت می کند؟ آیا رنگ های این تصاویر واقعی هستند؟ ناسا در صفحه اینستاگرام خود به این سوالات پاسخ داده است.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، ناسا در صفحه ی اینستاگرام خود نوشت: برخلاف دوربین های تلفن همراه، تلسکوپ هابل تصاویر فوری و رنگی ثبت نمی کند بلکه دوربین های آن تصاویری از مجموع گسترده ای از طول موج هایی که به سمت زمین می آیند را به رنگ خاکستری ثبت می کنند. دانشمندان برای هر طول موج، فیلتر رنگی خاصی در نظر می گیرند و با بهره گیری از این فیلترها تصاویر خاکستری "هابل" را رنگی می کنند.
خیلی از تصاویر هابل در سه طیف نوری آبی، قرمز و سبز ثبت شده اند. ترکیب این نورها یک تصویر رنگی به وجود می آورد. تلویزیون ها، کامپیوتر و دوربین های فیلمبرداری نیز از همین روش برای ایجاد تصاویر رنگی استفاده می نمایند. از آنجائیکه تماشای نورهای ماوراء بنفش و مادون قرمز برای ما امکان پذیر نیست دانشمندان نزدیک ترین نور به آنها در طیف مرئی را مورد استفاده قرار می دهند.
رنگ در تصاویر هابل برای مشخص کردن خاصیت های خاص اجرام آسمانی استفاده می شود. بطور مثال در تصویر این سحابی، رنگ آبی پر رنگ نشان دهنده ی هلیم، رنگ آبی آسمانی نشان دهنده ی هیدروژن و اکسیژن و رنگ نارنجی اطراف حلقه ی آن نیتروژن و گوگرد را نشان میدهد.
منبع:

1400/04/31
23:02:49
5.0 / 5
340
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت