بررسی فلفل های جوانه زده در فضا

بررسی فلفل های جوانه زده در فضا به گزارش رمز من چندی قبل ناسا اعلام نمود ˮشین کیمبروˮ فضانورد ناسا بعنوان بخشی از آزمایش ˮPH-۰۴ˮ آزمایش کاشت بذر فلفل تند هچ(Hatch chile pepper) را شروع کرده است. حال فضانوردان با انتشار تصاویری از جوانه زدن این فلفل های تند در ایستگاه فضایی بین المللی خبر دادند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی روزانه به انجام فعالیت و آزمایش های مختلفی می پردازند که نتایج این آزمایش ها می تواند به صورت قابل توجهی درک دانشمندان در زمینه های مختلف را افزایش دهد.
مطالعات مواد پیشرفته، بهبود و افزایش منابع مواد غذایی در فضا همگی همچون کارهایی هستند که فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی انجام می دهند.
فضانوردان برای انجام این کار بذرها را در دستگاهی به نام "APH " قرار دادند. APH یکی از سه محفظه رشد گیاه ناسا در ایستگاه فضایی است. این محفظه بیشتر از ۱۸۰ سنسور دارد که همان زمان که گیاه در داخل آن رشد می کند، میزان رطوبت، دما و غلظت دی اکسید کربن محیط را تنظیم می کنند.
در آزمایش های زمینی این فلفل ها مناسب بودن خود جهت استفاده در محیط های کنترل شده را نشان دادند. این اولین باری است که فضانوردان ناسا عملیات کامل پرورش فلفل تند از دانه تا رشد کامل را در ایستگاه فضایی انجام می دهند.
این فلفل یکی از معدود گونه هایی است که افراد به صورت معمول آنرا وقتی سبز و بعدها که به رنگ قرمز در می آید، مصرف می کنند.
منبع:

1400/05/27
14:59:10
5.0 / 5
222
تگهای خبر: دانشمند , رمز , فضانورد , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت