رمز من - ramzeman

خطر امنیتی برای کاربران پایگاه داده کلود مایکروسافت

خطر امنیتی برای کاربران پایگاه داده کلود مایکروسافت محققانی که در مورد یک حفره امنیتی خطرناک در پایگاه های داده پلت فرم کلود آزور مایکروسافت تحقیق کرده اند از تمامی کاربران خواسته اند تا کلیدهای دسترسی دیجیتال خودرا تغییر دهند.به گزارش رمز من به نقل از رویترز، مایکروسافت به ۳۳۰۰ نفر از این کاربران هشدار داده که به سبب مشکلات امنیتی باید برای تغییر کلیدهای دیجیتال خود اقدام نمایند، اما پژوهشگران امنیتی می گویند همه کاربران پایگاه های داده مذکور باید برای جلوگیری از وقوع مشکل این کار را انجام دهند.
محققان شرکت امنیت کلود ویز این ماه از شناسایی حفره امنیتی آگاهی داده اند که کلیدهای دیجیتال اصلی بیشتر کاربران سیستم پایگاه داده Cosmos DB را افشا کرده است. در نتیجه سرقت، تغییر یا پاک کردن میلیونها سابقه و داده ممکن شده است.
ویز در مورد این مشکل به مایکروسافت هشدار داد و این شرکت به سرعت برای حل مشکل پیکربندی پایگاه داده مذکور اقدام نمود و ادعا نمود مشکل مورد اشاره محدود به ۳۳۰۰ نفر بوده و شواهدی از سوء استفاده از آن وجود ندارد. اما ویز و اداره امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا از تمامی کاربران Cosmos DB که زیرمجموعه پلت فرم آزور است خواستند کلیدهای دیجیتال دسترسی خودرا تغییر دهند.
مایکروسافت به پرسش های طرح شده از طرف ژوپیتر نتورک در مورد امکان ارائه لاگ فایل های جامع دو سال قبل این پلت فرم نیز پاسخ نداده و همین مساله نگرانی در مورد دسترسی بدون مجوز به آنها را افزایش داده است.

1400/06/08
09:47:51
5.0 / 5
316
تگهای خبر: امنیت , دیجیتال , شركت , كاربر
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت