اولین آزمایش تاکسی پرنده توسط ناسا

اولین آزمایش تاکسی پرنده توسط ناسا رمز من: ناسا برای نخستین بار یک تاکسی هوایی(eVTOL) را آزمایش می کند.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، ناسا برمبنای یک اعلام در وب سایت رسمی خود، برای نخستین بار درحال آزمایش یک هواپیمای عمود پرواز تمام برقی(eVTOL) است که توسط شرکتی به نام "Joby Aviation" توسعه یافته است. این می تواند شروع یک انقلاب در صنعت هوافضا باشد.
آزمایشات این تاکسی پرنده جدید قسمتی از کمپین ملی ناسا برای "پویایی هوایی پیشرفته"(AAM) است که با هدف یافتن و تجزیه و تحلیل شکاف در مقررات و سیاست های فعلی اداره هوانوردی فدرال، در کوشش برای ادغام هواپیماهای عمودپرواز در سیستم هوایی ملی انجام می شود.
به عبارت دیگر، چندین رویداد با هم هم پوشانی دارند، از ارتقاء مهندسی این سیستم پرواز نوپا گرفته تا بروزرسانی لجستیکی برای نسل بعدی سرمایه گذاری های فضایی دولتی و خصوصی همچون تاکسی های پرنده.
اساسا این کمپین چندین سال در چندین مکان مختلف ادامه خواهد داشت، اما آزمایش های فعلی این تاکسی پرنده روز جمعه ۱۰ سپتامبر در پایگاه پرواز این شرکت در کالیفرنیا تمام می شود.
"دیویس هاکنبرگ"، مدیر ادغام ماموریت AAM ناسا می گوید: آزمایش توسعه این کمپین ملی یک گام مهم راهبردی در اهداف ناسا برای تسریع جدول زمانی صنعت AAM است.
وی ادامه داد: این سناریوهای آزمایشی به اطلاع از شکاف در استانداردهای فعلی کمک می نماید تا از پیشرفت صنعت هوافضا در ادغام وسایل نقلیه AAM در حریم هوایی بهره مند شود. ناسا در این دور آزمایش، اطلاعاتی از این تاکسی پرنده که برای خدمات تجاری مسافران طراحی شده است، جمع آوری می کند و این داده ها کمپین ملی AAM را برای نخستین مجموعه آزمایش های بیشتر با سناریوهای پروازی پیچیده تر و وسایل نقلیه صنعتی دیگر در سال ۲۰۲۲ آماده می کند.
در صورتیکه تاکسی پرنده "جابی" سناریوهای آزمایشی خودرا پشت سر می گذارد، تیم ناسا بر تجزیه و تحلیل حرکت آن، مشخصات صوتی و نحوه ارتباط آن با کنترل کننده ها، استقرار مجموعه ای شامل بیش از ۵۰ میکروفون، علاوه بر امکانات صوتی متحرک برای مدل سازی مشخصات صوتی این هواپیما در مراحل مختلف پرواز تمرکز می کند.
"جو بن بویرت" مدیرعامل و بنیان گذار شرکت "Joby Aviation" اظهار داشت: کمپین ملی AAM ناسا برای پیشبرد درک علمی و پذیرش عمومی هواپیماهای eVTOL بسیار مهم می باشد. ما بسیار مفتخریم که در ۱۰ سال قبل با ناسا در حوزه پروازهای الکتریکی همکاری نزدیکی داشته ایم و نخستین شرکت eVTOL هستیم که در قالب این کمپین پرواز کرده است.
هنگامی که کمپین ملی AAM بطور کامل در استانداردهای ملی حریم هوایی گنجانده شود، ناسا انتظار دارد هواپیماهای نسل بعدی eVTOL علاوه بر سایر وظایف در خدمت منافع عمومی، به یک سیستم مقرون به صرفه برای حمل و نقل بار و مسافر تبدیل شوند. این حمل و نقل می تواند شامل پهپادهای تحویل بسته، امکانات پزشکی و البته تاکسی هوایی باشد.
کمپین ملی AAM نقش مهمی در تغییر طرز تفکر ما در مورد حمل و نقل هوایی، ترافیک هوایی و نوآوری در هوافضا، چه در ایالات متحده و چه در خارج از این کشور ایفا خواهدنمود و بعنوان یک کاتالیزور برای جامعه عمل می کند.
منبع:

1400/06/12
14:21:15
5.0 / 5
205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت