آماده شدن فضانوردان برای یک پیاده روی فضایی دیگر

آماده شدن فضانوردان برای یک پیاده روی فضایی دیگر رمز من: ناسا بتازگی در حساب کاربری خود در توییتر از انجام یک پیاده روی فضایی دیگر آگاهی داد.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا، ۱۲ سپتامبر دو فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی به اسامی "توماس پسکه" و "آکی هیکو هوشیده" برای نصب براکت صفحات خورشیدی جدیدی که مقرر است سال آینده وارد ایستگاه فضایی شوند، پیاده روی انجام خواهند داد.
این پیاده روی فضایی که توسط ناسا هدایت می شود، باید هفته های گذشته انجام می‎شد، اما بعد از آنکه "مارک ونده هی" فضانورد آمریکایی از ناحیه گردن گرفتار فشار شدیدی شد، به تعویق افتاد. مدیران ایستگاه فضایی نیز بعد از آن تصمیم گرفتند "توماس پسکه"، فضانورد فرانسوی را جایگزین وی کنند.
ناسا اعلام نمود پوشش زنده پیاده روی فضایی از ساعت ۷ بامداد یکشنبه ۱۲ سپتامبر شروع خواهد شد و فضانوردان نیز حدود ساعت ۸: ۳۰ بامداد از قفل هوا خارج خواهند شد. پیاده روی فضایی نیز حدودا ۶ ساعت و ۳۰ دقیقه به طول خواهد انجامید.
این چهارمین پیاده روی فضایی "هوشیده"، ششمین پیاده روی فضایی "پسکه" و دویست و چهل و چهارمین پیاده روی فضایی برای پشتیبانی از مونتاژ، نگهداری و ارتقای ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود.
دو فضانورد روس ایستگاه فضایی بین المللی نیز روز جمعه یک پیاده روی فضایی انجام دادند. دو فضانورد روس به اسامی "پیوتر دوبروف" (Pyotr Dubrov) و "اولگ نوویتسکی" (Oleg Novitskiy) جمعه ساعت ۱۰: ۳۵ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۹: ۰۵ به وقت تهران) بمنظور انجام پیاده روی فضایی از ایستگاه فضایی بین المللی خارج شدند و طی این پیاده روی فضایی به پیکربندی یک ماژول علمی جدید روسی پرداختند.
منبع:

1400/06/15
11:16:20
5.0 / 5
160
تگهای خبر: فضانورد , كاربر , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت