آزمایش سیستم هوش مصنوعی جدید نیروی هوایی آمریکا

آزمایش سیستم هوش مصنوعی جدید نیروی هوایی آمریکا به گزارش رمز من سیستم هوش مصنوعی جدید نیروی هوایی ارتش آمریکا در ˮزنجیره کشتار عملیاتی زندهˮ به شناسایی و انهدام اهداف کمک می نماید.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، نیروی هوایی ایالات متحده اخیرا در یک رزمایش از یک سیستم هوش مصنوعی جدید جهت کمک به شناسایی یک هدف یا مجموعه ای از اهداف در یک به اصطلاح "زنجیره کشتار عملیاتی زنده" بهره برده است. این اظهارات توسط "فرانک کندال" در کنفرانس هوایی، فضایی و سایبری انجمن نیروی هوایی آمریکا در تاریخ ۲۰ سپتامبر بیان شده است.
هیچ جزئیاتی در مورد ماهیت این رزمایش، از قبیل این که از راه پهپاد یا هواپیمای بدون سرنشین یا هواپیمای دارای خلبان انجام شده، عرضه نشده است. همینطور ذکر نشده است که آیا این صرفا نمایش یک مفهوم بوده یا یک عملیات زنده که منجر به تلفات واقعی شده است.
"زنجیره کشتار" یک مفهوم نظامی است که به ساختار یک حمله مربوط می شود که شامل دستیابی به هدف، استقرار نیرو، هدف گیری، تصمیم گیری برای کشتن و نابودی نهایی هدف یا اهداف است. یک مفهوم نظامی معکوس هم در مقابل آن وجود دارد که به باعث آن نیروهای مدافع هر آنچه در توان دارند برای پیشگیری از این کار از جانب دشمن انجام می دهند.
سرمایه گذاری در چنین نوآوری هایی می تواند برای نیروهای مسلح بسیار پرارزش باشد.
"کندال" اظهار داشت که الگوریتم های هوش مصنوعی را برای نخستین بار در یک زنجیره کشتار عملیاتی زنده در این رزمایش مستقر کرده اند. این سیستم بخشی از یک سیستم مشترک زمینی توزیع شده در چند سایت نیروی هوایی و یک مرکز عملیات هوایی برای شناسایی خودکار اهداف است.
"کندال" می گوید: جزئیات خاصی از این رزمایش عرضه نشده است، اما هدف گسترده این سیستم این است که وظایف نیروی انسانی برای شناسایی دستی اهداف کاهش پیدا کند و زنجیره کشتار کوتاه شود و تسریع در تصمیم گیری حاصل شود.
"جیکوب بایلی" از اعضای نیروی هوایی آمریکا هم می گوید: این الگوریتم های هوش مصنوعی در زنجیره ابزارهای اطلاعات عملیاتی استفاده شده اند، به این مفهوم که در خط تولید اطلاعات عملیاتی در لحظه و به صورت زنده ادغام شده است تا به متخصصان اطلاعات مأموریت برای عرضه بموقع اطلاعات کمک نماید. این الگوریتم ها در هر کجا و در هر زمان که نیاز باشد در هر مرکز عملیات هوایی در دسترس هستند، ازاین رو به مکان خاصی محدود نمی شوند.
در ماه ژوئیه بود که "لوید آستین" وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت که ارتش تلاشهای خویش را در زمینه هوش مصنوعی از سال قبل افزایش داده است.
منبع:

1400/07/11
10:09:13
5.0 / 5
137
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت