رمز من - ramzeman
پس از بررسی های جدید؛

شگفتی قانونگذار آمریکایی از حجم اطلاعات جمع آوری شده توسط آمازون

شگفتی قانونگذار آمریکایی از حجم اطلاعات جمع آوری شده توسط آمازون ابراهیم سمیره عضو مجلس محلی ایالت ویرجینیای آمریکا از حجم گسترده اطلاعات خصوصی جمع آوری شده توسط آمازون شگفت زده شده است.به گزارش رمز من به نقل از رویترز، وی تصریح کرده معین نیست آیا آمازون به ما مشتریان محصول می فروشد یا درحال جاسوسی روزانه از افراد است.
وی که درحال بررسی موضوعات در رابطه با حریم شخصی کاربران اینترنت است، می خواهد در مورد نحوه جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران توسط شرکت های فناوری قوانین جدیدی وضع کند. با این وجود وی بعد از درخواست دریافت اطلاعات شخصی که آمازون در مورد خودش در اختیار دارد، از حجم و جزییات این داده ها شگفت زده شده است.
بررسی ها نشان میدهد شرکت آمازون اطلاعات بیش از هزار شماره تماس این نماینده مجلس ایالتی ویرجینیا را در اختیار دارد. این شرکت دقیقاً می داند نماینده مذکور که اصالتاً در خانواده ای فلسطینی اردنی متولد شده در تاریخ ۱۷ دسامبر سال قبل به چه قسمتی از قرآن گوش کرده است. اطلاع از جزییات تمامی جستجوها و اطلاعات حساس در رابطه با سلامت همچون دیگر داده هایی است که آمازون از ابراهیم سیمره در اختیار دارد.
آمازون بوسیله دستیار جستجوی صوتی الکسا، جستجوگر اینترنتی و غیره اطلاعات متنوعی را از شهروندان آمریکایی جمع آوری می کند و برمبنای یک مصوبه قانونی از سال ۲۰۱۸ موظف شده در صورت درخواست کاربران اطلاعاتی را که از هر یک از آنها جمع آوری کرده، افشا کند.
یک بررسی دیگر که توسط خبرنگاری آمریکایی انجام شده حاکیست آمازون بوسیله ابزار مورد اشاره و نیز پلت فرم های ویدئو و موسیقی، دوربین های امنیتی رینگ، رد گیرهای تناسب اندام و غیره انبوه اطلاعات را در مورد قد، وزن، وضعیت سلامت افراد، خاصیت های قومی و نژادی، عادات خرید و مطالعاتی اشخاص، قرارهای شخصی و حرفه ای و غیره جمع آوری می کند.

1400/08/29
20:34:51
5.0 / 5
220
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت