رمز من - ramzeman

ناسا مطالعه روی یوفوها را آغاز می کند

ناسا مطالعه روی یوفوها را آغاز می کند به گزارش رمز من، ناسا به شکل رسمی اعلام نموده است که انجام مطالعات روی یوفوها اولویت بالایی برای این سازمان دارد و الان یک مطالعه علمی بسیار دقیق را در مورد وجود یوفوها آغاز خواهد نمود.


به گزارش رمز من به نقل از ایسنا و نقل از آی ای، ناسا در ماه ژوئن اعلام نمود که تحقیقات علمی را در مورد یوفوها که در زبان عامه به بشقاب پرنده مشهور شده اند و در زبان علم بعنوان "اشیای پرنده ناشناس" یا "پدیده های هوایی ناشناس"(UAP) شناخته می شوند، آغاز خواهد نمود.
به قول مقامات ناسا در آن زمان، اهداف اولیه این مطالعه، شناسایی و توصیف داده های موجود در مورد یوفوها، ترسیم بهترین روش ها برای جمع آوری مشاهدات در آینده و تصمیم گیری در مورد اینست که ناسا چگونه می تواند از چنین داده هایی برای پیشبرد درک ما از این پدیده های گیج کننده آسمانی استفاده نماید.
"دیوید اسپرگل" اخترفیزیکدان مسئول این مطالعه خواهد بود. او رئیس "بنیاد سایمونز" در شهر نیویورک است. پیشبینی می شود که این مطالعه از پاییز سال جاری شروع شود و کمی بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار هزینه داشته باشد و تقریبا ۹ ماه به طول بیانجامد.
حالا نمایندگان ناسا در یک جلسه در روز چهارشنبه ۱۷ اوت گفتند که این آژانس فضایی سخت کار می کند تا به برنامه "اداره مأموریت علمی"(SMD) پایبند باشد.
"دانیل ایوانز" معاون پژوهشی اداره مأموریت علمی ناسا روز چهارشنبه در این نشست اظهار داشت که ما با تمام قوا در زمینه آماده سازی مطالعه یوفوها گام برمی داریم. وی ادامه داد: این واقعا برای ما مهم می باشد و ما اولویت بالایی برای آن قائل هستیم.
به قول "ایوانز"، گروه این مطالعه از ۱۵ تا ۱۷ نفر تشکیل خواهد شد. این افراد شامل بعضی از دانشمندان برجسته جهان، کارشناسان داده، متخصصان هوش مصنوعی و کارشناسان ایمنی هوافضا می شوند که به ما خواهند گفت چگونه تمرکز کامل علم و داده ها را در مورد یوفوها اعمال نماییم.
پس از این جلسه، "ایوانز" و گروهش قصد داشتند "بیل نلسون" مدیر ناسا با برگزیدگان برتر برای تشکیل گروه مطالعه مصاحبه کند. در صورتیکه "نلسون" تابحال آنها را تایید کرده باشد، روند انتصاب رسمی اعضای گروه مطالعه یوفوها حالا شروع شده است.
چند ماه پیش یک جلسه استماع نادر و تاریخی در کنگره آمریکا در رابطه با مشاهده "اشیای پرنده ناشناس" یا یوفوها برگزار شد و گزارشی منتشر گردید که توسط مدیر شورای اطلاعات ملی گردآوری شده بود و بیشتر از ۱۴۰ شیء پرنده را لیست بندی کرده بود که مقامات قادر به شناسایی آنها نبودند.
این گزارش ۹ صفحه ای و جلسه استماع کنگره جزئیات کمی داشت و هیچ نتیجه قطعی در مورد این اشیای پرنده که خیلی از آنها توسط هوانوردان نیروی دریایی مشاهده شده بودند، به دست نیامد. مقامات گفتند که هیچ مدرکی پیدا نکردند که نشان دهد این اشیای پرنده ناشناس، نوعی فناوری پیشرفته هوافضا متعلق به چین، روسیه یا سایر کشورها هستند. همینطور هیچ مدرکی در خصوص این که آنها از منابع فرازمینی آمده باشند، وجود ندارد.
ناسا در آن زمان در اطلاعیه ای اظهار داشت: محدود بودن تعداد این مشاهدات، نتیجه گیری علمی در مورد ماهیت چنین رویدادهایی را دشوار می کند.
ناسا می گوید نه تنها بابت امنیت ملی، بلکه در مورد امنیت پرواز هم نگرانی دارد. همینطور می گوید که هیچ مدرکی وجود ندارد که این اشیای پرنده ناشناس، منشأ فرازمینی داشته باشند.
گزارش انتشار یافته توسط مدیر شورای اطلاعات ملی نشان داده است که به نظر می آید بعضی از یوفوها در هوا و در حضور باد، ثابت می مانند یا برخلاف جریان باد حرکت می کنند، مانورهای ناگهانی می دهند یا با سرعت قابل توجهی حرکت می کنند، بدون آنکه پیشران قابل تشخیصی داشته باشند.
"ایوانز" ابراز امیدواری کرد که تا ماه اکتبر یا زودتر گروه مطالعه دقیق ناسا تکمیل شود.
حتی افرادی که به یوفوها اعتقاد ندارند هم به تحقیقات آتی ناسا علاقه زیادی خواهند داشت. در واقع، نمایندگان ناسا اظهار کرده اند که امیدوارند این مطالعه به جریان سازی تحقیقات دقیق و بی طرفانه در مورد اشیای پرنده ناشناس در جامعه علمی کمک نماید.
"ایوانز" می گوید: ناسا واقعاً موقعیت منحصر به فردی برای رسیدگی به مبحث اشیای پرنده ناشناس دارد، چونکه ما می دانیم چگونه از ابزارهای علم و داده ها برای تشخیص آنچه امکان دارد در آنجا در آسمان اتفاق بیافتد، استفاده نماییم و صادقانه بگویم، هیچ آژانس فضایی دیگری به اندازه ما مورد اعتماد مردم نیست.
منبع:

1401/05/30
12:41:24
5.0 / 5
177
اگر مطلب را پسندیدید لایک کنید
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
رمز من - Ramzeman
ramzeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رمز من محفوظ است

رمز من

فناوری اطلاعات و امنیت